Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zszywanie nerwu kciuka lewej reki


Gość Rafal-Londyn

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rafal-Londyn

Witam , skaleczylem (wbilem )duzy ostro zakonczony noz w podstawe kciuka lewej reki , nastapilo mocne krwawienie , ktore zatamowalem papierowym recznikiem , oraz udalem sie do szpitala . Niestety mieszkam w Londynie , i pani pielegniarka ktora obejrzawszy reke ,zrobila przeswietlenie stwierdzila ze sciegna sa wporzadku ale polaczenie nerwowe jest uszkodzone, umyla ja , zrobila opatrunek, i umowila mnie do szpitala specjalistycznego na dzien nastepny . Udalem sie tam i gdy w koncu doczekalem sie pana doktora ,dowiedzialem sie tego samego .Pan doktor w bardzo mily sposob wytlumaczyl mi co sie bedzie dzialo na mojej operacji oraz stwierdzil ze taka operacje trzeba przeprowadzic pod calkowita narkoza .Otoz operacja miala sie odbyc na 4y dzien po fatalnym wypadku lecz zostala przesunieta o kolejne 2a dni .Chcialbym sie zapytac czy calkowita narkoza jest konieczna oraz czy takie zwlekanie nie wplynie na moja sprawnosc czucia . W chwili obecnej palcem (kciukiem)moge poruszac we wszystkie strony , zginac oraz prostowac , jednak czuje mrowienie jakgdyby nie dochodzila krew do niegoa , nie na calym palcu , w jego lewej czesci oraz obu poduszkach (opuszkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest mi powiedzieć bez badania i wyników badań jak głęboki jest uraz. Podczas narkozy mięśnie będą bardziej rozluźnione, a aby odnaleźć struktury w ranie trzeba uzyskać do nich lepszy dostęp. Stąd pewnie taki tok leczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×