Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy po operacji tarczycy moge wykonac tatuaz?


Gość Gosiaa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam 20 lat. w listopadzie 2007 r mialam usunieta tarczyce z powodu raka brodawkowatego z przerzutami w wezlach chlonnych. w lutym 2008r mialam podany jod, w listopadzie mam kolejne przyjecie na oddzial do szpiatala i mozliwe powtorne podanie jodu. czy o zrobieniu sobie w przyszlosci tatuazu moge zapomniec czy jest to sprawa indywidualna kazdego czlowieka i zalezy od zwalczania nowotworu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko wystąpienia... wyjście z domu na spacer niesie ze sobą ryzyko potrącenia przez samochód, a odpisywanie możliwościami na pytanie jest po prostu idiotyczne... Badałem temat od dawna. Nie mam już kilka lat tarczycy, a onkolodzy, którzy mnie leczą zalecili mi jedynie bym przestrzegał pełnej higieny i robił tatuaże w sprawdzonych salonach. Lekarz ma obowiązek powiedzieć o wszystkich możliwościach, ale priorytetem jest zapytanie lekarza o jego osobiste zdanie na temat tatuowania się - dla przykładu, Pani doktor lat ok 60, odradzi mi robienie tatuaży w ogóle, a lekarz w wieku lat 40 (na tym samym oddziale szpitala) powie mi, że moja skóra nie ma nic wspólnego z moim nowotworem i powinienem jedynie uważać na to komu i w jakich warunkach powierzam swoją skórę, a tak to droga wolna. Każdy przypadek jest inny i należy o tym pamiętać - tzn zapytać kilku lekarzy a nie *specjalistów* w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×