Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel nadogonowa


Gość xyzv

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu wytworzyło się u mnie, obok/na kości ogonowej kilka ropniaków, siedzenie, chodzenie, stanie, leżenie na plecach, jakiekolwiek dotknięcie tamtych miejsc sprawiało mi ból. Dochodziło do tego, że gdy musiałem siedzieć dostawałem *zimnego potu*. Z ropniaków sączyła się ropa. W weekend oraz dnia woczrajszego próbowałem jak najjmniej siedzieć i już jakby trochę to wszystko zaczęło się goić, chodzenie, stanie nie przysparza mi teraz żadnego bólu, krótkie siedzenie także. Ropa sączy się w małych ilościach. Byłem dzisiaj u chirurga i stwierdził, że jest to torbiel nadogonowa, czy różni się to czymś od torbieli włosowatej? Mam przez dwa miesiące brać jakieś antybiotyki, a później iść na operacje/zabieg... Na chwilę obecną bólu już praktycznie nie odczuwam, ropa też się już prawie nie siączy. Czy jest szansa, że zagoi się to w sposób naturalny, tak żeby obeszło się bez operacji/zabiegu w szpitalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Przy takiej ilości i zaawansowaniu dolegliwości gojenie będzie powolne, a nawroty częste. Dlatego zabieg jest skuteczniejszą formą leczenia. Oczywiście wszystko zależy jak poskutkuje antybiotyk, poszę również dbać o higienę tych miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×