Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Strzelające mięśnie


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczor. Jakiś czas temu obawiałem się o guza w jamie brzusznej. Dosyć często sprawdzałem brzuch przez badanie palpacyjne. Miałem 2 razy badanie usg jamy brzusznej. W badaniach wszystko było w porządku. Natomiast teraz zauważyłem, że w niektórych częściach jamy brzusznej, tak jakby na mięśniach coś mi przeskakuje. Jest to po lewej stronie brzucha. To coś przy lekkim nacisku delikatnie strzela. Nie wiem (być może mi się wydaje), ale tak jakby tam było powietrze. Jak naprężę mięsnie to tego czegoś nie ma, ale na mięśniach w jamie brzusznej są takie jakby fałdki czy coś podobnego. To mnie nie boli. Czy ktoś się spotkał z takim czyms?? Czy to może być reakcją na wcześniejsze bardzo częste uciskanie i sprawdzanie brzucha dłońmi?? A może to jakieś zmiany rakowe? Z góry, serdecznie dziękuję za wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić co to może być bez badania. Najlepiej w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza, który po badaniu wyjaśni całą sytuację. Może to jakieś zmiany w powłokach brzusznych typu tłuszczaków lub włókniaków. Wątpię, że to zmiany typu raka. Może zbyt często bada sobie Pani brzuch i jest Pani w tym wszystkim już przewrażliwiona. Tylko badanie bezpośrednio może odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×