Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Kinga

Ból pod żebrami

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kinga
Od kilku dni odczuwam z prawej strony, przy ostatnich żebrach i pod nimi oraz z tyłu na plecach ból. Często ten ból występuje gdy siedzę uciskając to miejsce. Zastanawiam się co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość medicus
Na podstawie tych informacji nie pożna ustalic przyczyny bólu a dewagowanie niczego nie zmieni.Wizyta o lekarz I kontaktu i badanie kontaktowe,pozwoli na przybliżenie rozpoznania.Będzie potrzebne wykonanie USG i badanie laboratoryjne,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kinga
A czy to może mieć coś wspólnego z nerkami, bo kiedyś mialam kłopoty z nerka prawą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość medicus
Podejrzewam nerki lub woreczek,ale jak powiedziałem potrzebne są wyniki badań

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kinga
Jestem po USG, które wykazało: zmiana hyperechogeniczna 14x10mm prawdopodobnie o charakterze angiomyolipoma,obok niej torbiel 12mm, reszta narządów bez zmian. Czy to może być przyczyną bólu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość medicus
Zmiana hyperechogeniczna o charakterze angiomyolipoma,tej wielkości wystarcza od okresowej kontroli/jest to naczyniomięśniak-łagodny guz. Co do torbieli,wymaga dalszej diagnostyki i ew.interwencji chirurgicznej.Jest na pewno przyczyną powstawania bólu,gdyż jedno i drugie może uciskać nerwy. o torbieli zadecyduje urolog/metod leczenia jest kilka,w ostateczności małoinwazyjna.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kinga
Dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kinga
Witam, dalej odczuwam ból pod żebrami i w plecach, a dzisiaj w nocy odczuwałam z prawej strony w plecach jakby mrówienie. Co to może być???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość medicus
Jak wspomniałem,należy udać się do urologa,który zadecyduje o torbieli.Wnioskuję,że pani nie była.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kinga
Z torbielą u urologa byłam w lutym i powiedział, że mam kontrolować ją co pół roku robiąc USG. A gdy mówiłam, że odczuwam ból powiedział mi: ,,że co to byłoby za życia jak by coś nie bolało człowieka*.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia z Zabrza
no i tacy są niektórzy lekarze ,człowiek mówi ze boli a oni taki tekst ,mi powiedziałlekarz prosze mniej stresu i tak mi mówi od roku bSilnyół brzucha z prawej strony jest coraz mocniejszy,ale jak sie okaże ze coś jest nie tak to później bedą na mnie krzyczeń *Czemu Pani Nie Przyszła Wcześniej Tylko Na Ostatnią Chwilę*.Szkoda gadać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość nieznajoma
Ahhh szkoda gadać... masz rację......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marcin
witam, dzis rano schyliłem się i kaszlnąłem, poczułem jakby mi coś się zerwało z tyłu pod żebrami, boli cały dzień, jak kaszlę jakby ktorś mi wbijłą szpile z tyłu pleców, czy to coś poważnego czy zerwałem mięśnie pleców?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość brzoskwinka82
Od paru dni boli mnie pod żebrami,jest to taki ból jak bym miała obitą tą stronę pod żebrami.Bardzo boli jak psikam.bardzo bym chciała wiedzieć co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość chirurg Tomasz Stawski
To być może samoistny ból związany z podrażnieniem nerwów międzyżebrowych. Taka jest najczęstsza przyczyna takich dolegliwości. Jeśli ma Pani w tym względzie jakiekolwiek wątpliwości radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mama 27
mnie nekaja bole prawej strony brzucha,na samym dole oraz pod zebrami kłucie.Dodam tez,ze moje jelita sa nazbyt aktywne,ni =e wiem czy jedno z drugim ma cos wspolnego.USG wporzo,ginekolog tez,wiec skad kuzwa bole?leki wykluczone bo karmie piersia..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość joanna
Bardzo kluje mnie pod zebrami tak jakby pod piersia nie moge sieschylac nie moge kaszlec nie moge w nocy obrucic sie na bok .bol jest okropny klujacy co to moze byc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość joanna
Jem apap i smaruje sie mascia ale to pomaga tylko troszeczke .ten bol jest tak uporczywy .jest coraz gorzej wczoraj nawet odkurzac nie moglam bo tak mnie bolalo a dzis az boje sie jak bedzie wygladal moj dzien ach takwlasnie w ciagu dnia boli ale tak naprawde wieczorem jest tragedia i reka prawa mi dretwieje co to jest ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.