Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Sylwia

Szerokopodstawna przepuklina odcinka szyjnego kręgosłupa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sylwia
Panie Doktorze mam takie pytanie a raczej prośbę,mam wynik tk kręgosłupa i bardzo bym chciała,żeby mi Pan napisał co się z tym wiąże; w segmęcie c6-7 widoczna jest tylna szerokopodstawna przepuklina k/m z uciskiem na worek opony twardej.Dyskretnie zrotowana esowata skolizna odcinka TH/L kręgosłupa.Części kostne obięte badaniem bez uchwytnych zmian urazowych.Poza tym struktury uwidocznione w badaniu bez odchyleń od stanu prawidłowego.Proponuję uzupełniające badanie MRI odcinka TH/L kręgosłupa.Dostałam już skierowanie na MRI.Co ten wynik oznacza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Ten wynik mówi, że w odcinku szyjnym występuje przesunięcie się krążka międzykręgowego (dysku), który uciska na korzenie nerwowe rdzenia, stąd może mieć Pani objawy. Dodatkowo skrzywienie kręgosłupa w odcinku piersiowym i lędzwiowym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jan
Mam pytanie na czym polega opercaja przepukliny lę&#9830*dzwiowej?czy jest to niebiezpieczna operacja?i jak dlugo trzeba zostac w szpitalu.dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sylwia
Bardzo dziękuje za odpowiedz mam jednak jeszcze jedno pytanie czy konieczna jest operacja,czy są jakieś inne metody leczenia tej przepukliny?Z góry bardzo dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sylwia
Witam.mam już wynik MRI i brzmi on następująco *zniesienie fizjologicznej lordozy odcinka piersiowo-lędzwiowego kręgosłupa.Krążek międzykręgowy na poziomie L5/S1 wykazuje obecność ognisk obniżonego sygnału w obrazach T2 zależnych co jest wyrazem jego zmian zwyrodnieniowych.Na pozomach L3/L4 i L4/L5 widoczne jest symetryczne uwypuklenie krążka międzykręgowego o charakterze bulging z zaznaczonym uciskiem na worek oponowy.Na poziomie L5/S1 widoczna jest centralno-prawostronna przepuklina krążka międzykręgowego uciskająca na worek oponowy i korzeń prawego nerwu rdzeniowego.Na dolnej powierzchni stawowej trzonu kręgu L1 widoczny jest pojedyńczy guzek Schmorla.Na górnej powierzchni stawowej segmentu S1 widoczne jest ogniosko podwyższonego sygnału w obrazach T1 i T2 zależnych odpowiadające obecności ognisk zwyrodnienia tłuszczowego.Gdyby Pan mógł mi napisać co to oznacza i jak to się leczy byłabym bardzo wdzięczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Niestety konieczna jest w tym wypadku operacja. Musi Pani z wyniekiem udać się do neurochirurga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sylwia
Bardzo dziękuje za odpowiedz napewno zgłosze się jak najszybciej do neurochirurga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sylwia
Zwracam się jeszcze raz z prośbą ponieważ byłam z moim wynikiem u neurochirurga ale on obejżał tylko wynik nie pytał nawet o moje dolegliwości i powiedział,że jak nie ma niedowładu to jest ok.I co ja powinnam traz zrobić jak ból momętami jest nie do wytrzymania,drętwienie nogi i co ja mam tak chodzić i czekać jak dojdzie do niedowładu to Pan dokto mnie zoperuje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość bes
Proponuje skonsultować się z innym neurochirurgiem, może pani poszukać opinii na temat neurochirurgów w swojej okolicy. W internecie jest kilka stron z opiniami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jadwiga
Na poziomie C4/C5 widoczna szerokopodstawna tylno- lewostronna wypuklina krążka międzykręgowego, modelująca worek oponowy, zwężająca oba zachyłki boczne i lewy otwór międzykręgowego, uciskająca lewy korzeń nerwowy w otworze międzykręgowym. Na poziomie C5/C6 widoczna szerokopodstawna tylna wypuklina krążka międzykręgowego, modelująca worek oponowy, zwężająca oba zachyłki boczne Na poziomie C6/C7 widoczna dootworowa prawostronna przepuklina krążka międzykręgowego, uciskająca prawy korzeń nerwowy w otworze międzykręgowym. Czy jest szansa na wyleczenie bez operacji??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.