Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tętniak aorty brzusznej u 86-letniego pacjenta


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Moj dziadek ma 86 lat i wykryto u niego tetniaka aorty brzusznej. Po konsultacji w szpitalu, lekarz poinformowal go, ze najprawdopodobniej zostanie wykonana operacja usuniecia tetniaka. Zabieg planowany jest na przyszly miesiac, maja byc wykonane jeszcze dodatkowe badania. Wiem, ze tak podeszly wiek jest przeciwskazaniem do tej operacji. Dziadek leczy sie tez od paru lat na nadcisnienie, ale pod wplywem lekow cisnienie utrzymuje sie od dluzszego czasu w normie. Czy dziadek powinien godzic sie na ta operacje? Jakie sa rokowania w opisanej sytuacji? Czy nie mialby wiekszych szans, gdyby sie tej operacji nie poddal? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął rok od tego pytania. Ciekawi mnie jak opisana sytuacja się zakończyła Moja mama lat 86 ma tętniaka na aorcie (nie wiem czy brzusznej ale chyba wyżej). Jest bardzo schorowana. Miała już wracać do domu bez operacji w którym byłoby czekanie kiedy pęknie. Zmienili zdanie. Ma być przewieziona do innego szpitala i może zaproponują operację choć do tej pory wszyscy lekarze mówili, że operacja jest bezsensu - umrze. Gdy usłyszałam tą wiadomość ucieszyłam się, zaczęłam myśleć, że jest nadzieja na życie dla mamy. Teraz, po paru godzinach od tej informacji, mam wątpliwości. Może ktoś podzieli się swoim doświadczeniem w tej materii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×