Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle w nadbrzuszu po laparoskopii pęcherzyka żółciowego


Gość Maria

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 6 miesięcy po laparoskopowym usunięciu pęcherzyka żółciowego. W dalszym ciągu mam bóle w nadbrzuszu oraz prawym boku, często wzdęcia, uczucie pełności. Jestem ciągle głodna, jem co 0,5 - 1 godzinę inaczej robi mi się słabo. Lekarstwa przepisane przez lekarza typu Nolpaza, Venter, Controloc, Polprazol nie mogę zażywać ponieważ źle się po nich czuję. Ciągle jestem na diecie. Badania nic nie wykazały: usg jamy brzusznej w porządku, morfologia, poziom elektrolitów, glukoza, hormony tarczycy, ALAT, ASPAT, żelazo, badanie moczu w porządku. Dodam jeszcze że mam problemy z podwyższonym tętnem zwłaszcza rano. Proszę o poradę jak sobie poradzić z nadmiernym łaknieniem i pozostałymi objawami, dodam, że moja waga utrzymuje się na stałym poziomie odkąd zeszczuplałam przed zabiegiem. Dodam także, że miałam robioną gastroskopię, która nic nie wykazała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku braku nieprawidłowości w zakresie gastroskopii zażywanie leków obniżających stężenie kwasu solnego nie ma kompletnie sensu. Jeśli Pani mimo dobrego łaknienia nie tyje to może to tylko taka zwiększona przemiana materii w Pani przypadku. Uczucie pełności i wzdęcia mogą być także spowodowane patologią w zakresie czynności lub morfologii jelita grubego (rozważenie wykonania kolonoskopii). Powodem dolegliwości może być też zespół jelita drażliwego mający np. podłoże psychogenne. Żeby jednak to stwierdzić najpierw trzeba wykluczyć patologię w zakresie jelita grubego. Warto by było wykonać także profil dobowy poziomu glukozy - okresowe niedocukrzenia (skonsultować się z endokrynologiem). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×