Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Beata z Katowic

Tomografia przewodów żółciowych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Beata z Katowic
Dzień dobry, jestem po cholecystektomii, odczuwam dalej bóle jak przed operacją. Badania usg i próby wątrobowe wyszły dobrze, ale chcę zrobić tomografię brzucha, aby sprawdzić czy są złogi jakieś w przewodach żółciowych. Badanie zrobię prywatnie i nie wiem czy robić je z kontrastem czy bez. Czy kontrast jest szkodliwy, jakie niesie ryzyko? Czy może bez kontrastu badanie też pokaże złogi o ile takie są? Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość medicus
Przed badaniem TK,lepiej jest zrobić badania gastrologiczne jak endoskopia i kolonoskopia,które mogą wykazać przyczyny bólu. Badanie TK powoduje pochłonięcie dużej dawki promieniowania,dlatego nie może być wykonywane u kobiet w II połowie cyklu miesiączkowego i kobiet w ciąży.Podanie środka kontrastowego pozwala na dokładniejsze obrazowanie mogą wykazać stany zapalne,jednak mogą się pojawić powikłania*zawroty głowy,zaczerwienienie,wysypka,nudności,obrzęk skóry Ewentualne złogi będą widoczne bez podania kontrastowego.środka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.