Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Bartosz

Badania palpacyjne jamy brzusznej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartosz
WItam. Jakiś czas temu miałem roubione usg jamy brzusznej. Obawiałem się jakichś zmian w brzuchu. USG nic nie wykazało, natomiast ja wpadłem w paranoje i zacząłem codziennie sprawdzać dłońmi podbrzusze czy tam coś nie urosło. Cały ten proceder trwał prawie 5 miesięcy. Potrafiłem sprawdzać brzuch nawet kilka lub kilkanaście razy na dzień. Czy coś mogłem sobie tam uszkodzić? Czy takie uciskanie mogło spowodować powstanie jakichś zrostów/ zmian do których przymocowały się narządy wewnetrzne? np. jelita związane są z powłokami brzusznymi (zrośnięte). Czy jest jakaś choroba, która objawia się zrastaniem narządów wewnętrznych z brzuchem? Proszę o odpowiedź, ponieważ mam takie uczucie, jakbym miał pozrastane narządy w środku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Od takiego badania nie dochodzi do powstania zrostów ani uszkodzeń. Można ponownie skonsultować się z lekarzem i wykonać usg jamy brzusznej. Jeśli oddaje Pan stolec to raczej jelita nie zarosły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.