Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wątroba czy nerka? a może kręgosłup?


Gość Sylvia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem od kilku tygodni walczę z podwyższonym poziomem bilirubiny. Lekarze stwierdzili, iz jest to zespół Gilberta. Zaczęło się od 2,11. Pozniej moja bilirubina była na etapie 3,65 a teraz po braniu rożnych leków jest na poziomie 1,60 co jest dla mnie pocieszające, gdyż wiem, że jest to poziom dla Glbtowców całkiem poprawny. Ale przez kilka tygodni męczy mnie dziwny ból tak jakby z tyłu wątroby albo nerki. Robiłam badanie ogolne moczu, chyba ze 3 razy, ale wyszło wszsytko porpawnie i w normie. Usg nie wykazało nic, a ból jest cały czas obecny. Lekarz domowy przepisał mi silne krople na problemy jelitowo-żoładkowo-wątobowe, ale gdy tych kropel nie zazyje juz ten bol powraca. Obawiam się czegoś zlego. Miałam robione bdania aspatu alatu ggt ale wszystko jest w normie co bym chyba nie zrobla to jest w normie, oprocz bilirubiny i utrzymującego się tego meczącego i uciązliwego bólu. Nie mam pojecia skad on jest. Moj znajomy postraszył mnie, ze mial kiedys z tyłu na watrobie narośl i teraz oprocz tego wszytkiego obawiam sie najgorszych rzeczy bo poprostu ten bol jest ze mna, gdy leże, chode, schylam sie prowadze samochód. Prosze o radę, albo wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić co może być powodem tych dolegliwości bez dodatkowych badań. Być może to ból związany ze zmianami patologicznymi w kręgosłupie (trzeba by wykonać RTG odcinak piersiowego i lędźwiowego kręgosłupa). Bóle też mogą być pochodzenia żołądkowo-dwunastniczego (trzeba by wykonać gastroskopię). O wszystkich badaniach musi zadecydować lekarz prowadzący. Leczeniem zespołu Gilberta najlepiej, żeby zajął się hepatolog. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×