Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Coś mi wychodzi z odbytu i swędzenie pochwy


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na imię Kasia mam 16 lat.. mam bardzo ważne pytanie związane z moim odbytem i pochwą.. coś mi wychodzi z odbytu.. mam już to długo.. to jest cały czas na zewnątrz tylko przy zaciskaniu pośladków to się chowa.. chciałam żeby mi pan doradził co ja mam z tym zrobić.. do tego jeszcze od niedawna mam mocne bóle przy wydawaniu moczu i często swędzi mnie pochwa w wewnątrz.. nie wiem co mam z tym zrobić, wstydzę się komukolwiek o tym powiedzieć.. do jakiego lekarza mam się wybrać? Bardzo proszę o wytłumaczenie tych objaw, czy jestem chora na coś? czy to jest grożna choroba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę Ci najpierw o tych wszystkich dolegliwościach poinformować rodziców. Jesteś niepełnoletnia dlatego do lekarza musisz udać się przynajmniej z jednym z rodziców. Problemy z pochwą i wydalaniem moczu mogą być zwiazane z zapaleniem pochwy (warg sromowych) i/lub cewki moczowej (np. na podłożu grzybiczym). W tej sparwie musisz udać się bezpośrednio do ginekologa. Co do guzka w odbycie to zapewne sprawa nie związana z patologią w zakresie dróg moczowych i rodnych tylko oddzielny problem. Być może to jakiś polip odbytu, brodawczak lub żylak odbytu. W tej sprawie najlepiej skonsultować się z chirurgiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany, dziewczyno, zasuwaj do ginekologa. To mogą być np. kłykciny, przy których jest większa podatnośc na infekcję pochwy. Mozliwe, że masz infekcje bakteryjną, na dodatek zapalenie pęcherza moczowego. Powinnaś zrobić posiew moczu, posiew z pochwy i iść do ginekologa na normalne badanie. Inaczej możesz mieć później spore zdrowotne klopoty, więc lepiej nie zwlekac. A masz już 16 lat, to nawet sama możesz iść do lekarza. Doraźnie możesz brać Lacibios femina, żeby stan się nie pogarszał i zaparzyć sobie jakiś ziółek i przemywać ich roztworem miejsca intymne i swędzące, ale na bank nie wyleczysz się tym, tutaj potrzebne będą leki na receptę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×