Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Elżbieta

Guzki tarczycy a węzły chłonne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Elżbieta
Podczas badania usg okazało się, że mam powiększone węzły chłonne podżuchwowe po stronie lewej o wym.23x6 mm, o wzmożonym unaczynieniu. Cechy węzłów odczynowych.W dolnym bieguniee lewego płata tarczycy konglomerat 2 guzków normoechogenicznych do 25 mm śr. z otoczką naczyniową - II typ unaczynienia, ze zwapnieniem w otoczce. Co to ozacza i co powinnam robić dalej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Guzki raczej mają łagodny charakter lecz są duże. Powiększone węzły mają charakter pozapalny, odczynowy (np. po infekcjach gardła - odpowiada temu lokalizacja). Oczywiście decyzję co do dalszego postępowania powinien podjąć endokrynolog. Zapewne zaleci biopsję cienkoigłową zmian.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość basia37
Jestem osobą młodą , mam 27 lat.U mnie przypadkowe usg szyi wykazało: węzły chłonne po obu stronach szyi ok 12 mm Tarczyca niepowiększona,w obu płatach liczne ognika hypoechogeniczne wielkości do 10 mm .Dodam że hormony tarczycy mam w normie.Czy jest to stan wymagający dalszych badań?czy powinnam iść do endokrynologa, zrobić dokładne usg tarczycy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość guzek
ja tez mam jakies guzki na glowie malutkie mam ich ok 2 albo 3 i jak biegam skacze itp to mnie bolą a mam 12lat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ana
widoczny wezeł podrzuchwowy o niewielkiej zatoce tłuszczowej o 10 mm czy to cos groznego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.