Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Janek z Lublina

Bolący guzek na odbycie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janek z Lublina
Witam. kiedyś przy załatwianiu się leciała mi krew, po jakimś czasie to ustąpiło i teraz czyli jakieś pół roku po krwawieniu pojawił mi się przy odbycie guz, który bardzo boli i przeszkadza przy siedzeniu, podcieraniu... krwi jeszcze nie zauważyłem. Nigdy wcześniej oprócz wspomnianego krwawienia nie miałem żadnych dolegliwości, mam 22 lata i poza tym chyba jestem zdrowy... Co mam z tym zrobić? Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Taki bolący guzek u ujścia odbytu może świadczyć o wykrzepiałym żylaku odbytu. To wymaga pilnej interwencji lekarskiej z włączeniem odpowiednich leków. Trzeba w tej sprawie udać się na konsultację do chirurga najlepiej proktologa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość iza
A jeżeli tego typu guzki pojawiają się i bardzo bolą przez tydzień, a później znikają i pojawiają się cyklicznie po ok 4 miesiącach to też jest objaw zakrzepicy odbytu i zabieg jest niezbędny ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marek
mam na odbycie wrzod lub guzek a obok pojawia mi się drugi co z tym ma zrobić i jak leczyć nie mogę siedzieć ani chodzić bo to mnie bardzo boli

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Damian
Tez mam takiego guzka. W pierwszy dzien jak go zauwazyłem to mnie delikatnie pobolewał. Na nastepny dzien zauwazylem rope i coraz wiekrzy ból... po 2- gim dniu bul zaczoł ustepowac ale i tak jest odczuwalny... prosze o rade, jak to leczyc i co mam robic. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lukas
isc do lekarza Damian !! mialem to samo poszedlem do lekarza, obejrzal minelo 15 minut skierowanie do chirurga i w ten sam dzien opracja oczywiscie pod znieczuleniem i do tej chwili ciesze sie z tego wyboru nie mam juz tego guzka od 2 lat czyli od pierwszej operacji !!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Załamana
Miałam podobną dolegliwość jakieś pół roku temu. Wylądowałam u proktologa, lekarz kazał mi się rozebrać popatrzał po chwili powiedział tak : SIOSTRO SKALPEL!! Nie zapomnę tego do końca życia. Na żywca mi to usunął a ja myślałam że mu przyłożę. Co najlepsze znowu mam tą samą dolegliwość i wiem że jak się tam zgłoszę będzie znowu siostro skalpel... a ja po tym nawet do auta dobrze nie wsiądę.!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ola
kurcze, też mi się taki pojawił a mam tylko 13 lat :( no ale boję się isc do lekarza, po tych komentarzach.. nie wiem już co mam robic !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość cameleon
mam 18lat i guz, który bardzo boli podczas stania, chodzenia, ale nie leżenia. coś na ulgę? gdzie mam się zgłosić? jakie są konsekwencje zlekceważenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dora
też mam ten problem od soboty i nie wiem do jakiego iść lekarza i od czego wogóle mam ten guzek ale tak boli ze nie mogę siedzieć, chodzić i przy wysiłku. proszę o podpowiedz co mam zrobić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Angelika
Też mam ten sam problem tylko że mnie boli gdy się podcieram boję się iśc do lekarza i powiedzieć o tym mamie. Po pierwszym razie to zignorowałam ale teraz boję się że to może przeistoczyć się w raka jelita grubego co mam robić pomóżcie mi mam dopiero 18 lat a boję się powiedzieć o tym komukolwiek proszę doradźcie mi co mam robić !!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krzysztof
Witam mam takie pytanie wyskoczył mi bolący guzek w kroczu kolo odbytu wielkości wisienki boli mnie jak siedzę , czy muszę się szczepić przeciw żółtaczce przed zabiegiem bo bylem u chirurga który stwierdził ze to jest do wycięcia .Pozdrawiam i proszę o porade.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość guzownia
Mam 14 lat i tez mam takiego guzika boli :c i wchodzi do pdbytu czuje dyskomfort. Doradzcie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gienia
Też mam takiego guzka. a jestem kilka miesięcy po porodzie. Wychodzi dopiero wtedy kiedy kucam, albo się wypinam czy schylam. jest bolesny. wcześniej pisaliście ze może się przerodzić w raka jelita grubego. a u mnie w rodzinie jest to dziedziczne. pomocy pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dominika
witam ostatnio zauważyłam w środku odbycie że mam pęk który mnie boli u lekarza nie byłam i nie wiem co to jest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dodano
Zobacz odbyt choroby zdjęcia http://www.bolimnie.com/anatomia/odbyt-choroby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.