Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Biegunka długotrwająca, wydalanie śluzu i krwi, burczenia i bulgoty


Gość iza

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem w tej samej sytuacji mam 22 lata. Dostałam czyraka w nosie i na to musiałam brać antybiotyk clindamycin. Od ponad miesiąca mam biegunke z krwią i śluzem. Od 5 dni biore Tribux i troche mi pomaga ale nie wiem czy to coś da czy tylko to jest polepszenie chwilowe. Stosuje dietę: W diecie należy uwzględnić produkty obniżające perystaltykę jelit: 1. Mąka ziemniaczana ( kisiele ). 2. Żelatyna (galaretki owocowe, mięsne ). 3. Napoje garbnikowe ( mocna gorzka herbata, napar z suszonych czarnych jagód, kakao gorzkie na wodzie, czerwone wino wytrawne ). 4. Warzywa i owoce bogate w błonnik rozpuszczalny &#8211* pektyny ( marchew, dynia, jabłko tarte, banany ). Pektyny mają zdolność absorbowania wody, dzięki czemu mają zastosowanie w leczeniu biegunek. 5. Ryż ( kleiki z ryżu, ryż z jabłkami, ryż z warzywami takimi jak marchew, pietruszka, seler ). 6. Napoje i dania gorące. 7. Suche pożywienie. Należy również pamiętać o wypijaniu odpowiedniej ilości płynów ( 2 &#8211* 3 litry na dobę ), aby nie dopuścić do odwodnienia organizmu. Mogą to być: nie gazowana woda mineralna, mocna gorzka herbata ( jeśli pacjent toleruje ), napar z rumianku, mięty, suszonych czarnych jagód. Wiedzie może jak to wyleczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lec po metronidazol, nie chce Cie straszyć ale ja już mecze się od sierpnia.... niby jest lepiej ale nie wyleczyłam tego calkiem. Waze juz45 kg a ciagle jem... mam malutkie dziecko i jestem przerazona ze umre na to... bo to calkiem możliwe przy tym zapaleniu. ze zdrowej osoby w jeden dzień zmieniłam się w staruszkę.... mam 23lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczęłam jeść tribux to mi trochę przeszło ale to jest nawracające. Nie wiem co dalej robić. Byłam u gastrologa i dowiedziałam się że przez miesiąc mam nie jeść nabiału, brać tribux jeśli będę miała biegunkę i czekać. Jeśli nie przejdzie to mam skierowanie na kolonoskopie tylko nie wiem czy to coś da skoro inni pisali że im to badanie nic nie wykazało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania ja nie jestem przekonana, że dobrze robisz biorąc ten metronidazol. Przeczytaj jego ulotkę, jest także w internecie. Sądzę, że to nie jest odpowiedni preparat na te dolegliwości. Lepiej skonsultuj się z lekarzem i najlepiej z kilkoma bo nasza służba zdrowia niestety jest wadliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam kolanoskopie, konsultowało mnie 3 gastrologów, do jednego jezdze 300 km.... metronidazol uratował mi zycie, do toalety chodze 1 dziennie. metronidazol brałam przez 3 tyg i to podstawa w rzekomomoblonnistym zapaleniu jelit.... nie jest jak przed choroba, konsystencja stolcow jest rozna, czasami pojawia się odrobina sluzu ale jest dużo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął miesiąc odkąd nie mam biegunki :) niestety czasami pokazuje mi się krem, ale ma zupełnie inny odcień. Po stosowaniu Tribuxu miałam zaparcia i chyba przez to mam teraz hemoroidy:/ Nie mam tego zdiagnozowanego, ale mam nadzieję, że w końcu to wszystko minie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same dolegliwości.załatwiam sie śluzem.bulgoczy mi w brzuchu.i do tego od kilku dni bardzo mnie boli podbrzusze.nie wiem od czego to się wzielo.ja w przeciwieństwie do was od kilku lat nie brałam zadnego antybiotyku.mecze sie dopiero od kilku dni.wczesniej zauwazalam śluz ale bylo go Malo i nie robiłam nic z tego.a te burczenie bylo zawsze tylko ze ostatnio sie bardzo nasililo&#128542*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Mam podobne objawy jak większość osób. Nie wiem czy to po clindamyzinie, ktorą brałam bez osłony. Po upływie prawie 2 tygodni pojawiła się krew i śluz w stolcu. Lekarz przepisał Bactrim na kilka dni. Od ponad tygodnia biorę Enterol i i Taninal. Ale jak na razie nie widzę poprawy. Wypróżniam się kilka razy dziennie. W stolcu zdarza się śluz oraz krew. Czasem jakby same strzępy śluzu. Prosze o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie&#128522* Ja miałam podobne objawy, od 5 lat względny spokój. Pomógł mi lekarz medycyny chińskiej, u mnie zdiagnozowano Colitis Ulcerosa,leczenie Salazopiryną, Salofalkiem, bez skutku. Było ze mną bardzo źle&#128542* Lekarz med. Chińskiej ustawił mi dietę, ptzepisał zioła i skierował na psychoterapię. To stres i złe podejście do życia generują tę chorobę,przemęczenie może wpłynąć na nawrót (to zaliczyłam w ostatnie wakacje). Zmiana diety, równowaga wew.,sen i ma się to cholerstwo z głowy, co ważne bez leków&#128522*Polecam jogę&#128522*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×