Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Beata

Szwy na dłoni

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Beata
Witam Mam założone 5 szwów na dłoni - po stronie zewnętrznej. Skóra na całej dłoni zewnętrznej jest naciągnieta. W związku z czym nie mogę całkowicie odwieźć kciuka od palca wskanującego ani zagiąć palców w pięść gdyż wszystko się napręża. Stąd pytanie - kiedy po zdjęciu szwów powróci skóra do normy, rozciągnie się ? Szwy są nadal na skórze, minęło dopiero kilka dni. Kiedy mogę się spodziewać powrotu do całkowitej sprawności ręki i jak długo po zabiegu będę musiała na tą rękę uważać ? Wszystko narazie goi się dobrze. czy istnieją jakieś maści rozciągające skórę ? Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Szwy trzeba usunąć między 10-14 dobą po zabiegu. Można już powoli ćwiczyć i zginać palce i rękę (aby nie doszło do przykurczy). Całkowita sprawność i elastyczność ręki powinna powoli wrócić po około miesiącu. Są maści, które zapobiegają nadmiernemu bliznowaceniu i uelastycznieniu blizny. Najlepsze są żele silikonowe (np. Veraderm), które się stosuje tydzień po zdjęciu szwów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewa
Mam pytanie jestem po wypadku rana szarpana kciuka z cięta założono mi szwy i po dwóch tygodniach zdjęli mi szwy teraz mam skórę bardzo naciągnięta po tych szwach nie mogę rozprostować kciuka bo czuję tak jakby miała naciągnięte coś w środku i nie mogę zgiąć kciuka wogóle??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewa
Bardzo proszę o odpowiedz jestem zdruzgotana ponieważ nie mogę kciuka zgiąć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marcin
Wlasnie taki sam problem mam, ale co dziennie wkladam palec do lekko goracej wody i wtedy czwicze zginanie palca, duzo sie poprawilo odkacz czwicze juz 2 tydzien ale nadal malo zginam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ela
Mi zalecano rehabilitacje mam kupic sobie piłke z kolcami ona kosztuje 4 złote i gnieść ja i to bardzo pomaga a w dodatku mam rehabilitacje laser ultradżwieki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ela
Ćwicz jak najwięcej to pomoże bo jak nie bedziesz ćwiczyć to dostaniesz zastój albo przykurcza miesni. Będzie wszystko dobrze nie przejmuj sie takie wypadki wymagają czasu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.