Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kręgosłupa uwarunkowany psychicznie?


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem. Bolały mnie narządy w jamie brzusznej. Zrobiłem usg, które było dobre. Zacząłem się zastanawiać co mi może dolegać. Od 3 dni zacząłem się zastanawiać czy to może być od kręgosłupa, ponieważ mam go skrzywionego. I w tym czasie jak zacząłem myśleć o tym kręgosłupie bóle przeszły na kręgosłup. Stąd moje pytanie - czy istnjeją bóle uwarunkowane *psychicznie*? Tzn., że jak usg mi wykluczyło chorobę w jamie brzusznej to moje myślenie przestawiło się na kręgosłup, który mnie teraz niby boli? A może te wszystkie bóle pochodziły od kręgosłupa - łącznie z bólami w jamie brzusznej? Czy może tak być? A jakie jest prawdopodobieństwo, że to np początek zmian rakowych w kręgosłupie? Jakie są początki zmian rakowych w kręgosłupie? Czy takie zmiany są widoczne na normalnych zdjęciach rtg? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból związany ze zwyrodnieniem kręgosłupa (np. skrzywienie) może lokalizować się w tyle tułowia, ale też i promieniować do przodu czyli do brzucha. Od kręgosłupa odchodzą korzenie nerwowe biegnące do tyłu i przodu ciała. Rak w kręgosłupie to rzadkość i może być zlokalizowany w zwykłym badaniu RTG. W razie wątpliwości trzeba udać się do lekarza rodzinnego i jeśli on tak zadecyduje wykonać RTG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wykonane zwykłe badanie rtg kręgosłupa lędźwiowego jakieś 4 miesiące temu. Jeśli byłyby tam jakieś zmiany nowotworowe to byłoby to na opisie zdjęcia? Czy istnieją bóle kręgosłupa na podłożu psychicznym? Tzn jak myślę co mi dolega to bóle się nasialają?? A gdzie można poczytać o początkach zmian rakowych w kręgosłupie? Szukałem na internecie jednak informacje są szczątkowe. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×