Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Tomek

Dziwne wydalania z rana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomek
Dzień dobry. Mam pytanie co do charakteru wydalania stolca, bo nie wiem czy to jest problem. Do ubikacji chodzę codziennie do 30-40 min po przebudzeniu. Jeśli wstaję wcześnie tj. ok. 6 wtedy kał jest luźniejszy i zawiera sporą liczbę niestrawionych elementów. Natomiast jeśli wstanę później o jakieś 2-3h jest normalnie ukształtowany i nie zawiera nie strawionych kawałków. - Czy powinienem się zainteresować tym problemem? - Czy hormony mają wpływ na szybkość i intensywność trawienia? - Jak można i czy w ogóle jest konieczne polepszyć trawienie, aby trawić wszystko dokładnie. - Czy przewlekły stres może na stałe przyspieszyć trawienie i teraz mam niestrawione kawałki jedzenia? - Czy szybkie trawienie może niedokońca formować kał? Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Przede wszystkim należy zmienić dietę, jeść regularnie o tych samych porach. Być może stres ma w tym udział, ale równie dobrze może być to stan zapalny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tomek
Dzisiaj się dowiedziałem, że kolega w pracy ma raka jelita gubego. Od razu mi się nasunęło pytanie czy moje objawy mogą sugerować też raka? Jakiś czas temu miałem dosyć rozbudowane badania krwi wraz testem na krew w kale - wyynik wyszedł ujemny. Jak również chirurg zaglądał mi do odbytu i odbytnicy. Ponoć wszystko było do dobrze. Czy ewentualny stan zapalny jest wyleczalny? Jak go zdiagnozowac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Stan zapalny się leczy. Badnie jakie należy wykonać to kolonoskopia. Pana objawy nie wskazują na raka jelita grubego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dodano
Zobacz choroby odbytu zdjęcia http://www.bolimnie.com/anatomia/odbyt-choroby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.