Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Grzegorz

Ruchomy guzek pod skórą palca u ręki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzegorz
Panie doktorze, moje pytanie dotyczy *guzika* który znajduje się pod skórą palca serdecznego, owy guzik jest bardzo mały i jest ruchomy,mogę go przesuwać, jak go nacisnę to troszkę boli. Proszę o rade co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Guzek o tym charakterze i umiejscowieniu może świadczyć o występowaniu gangliona (torbieli galaretowatej). Radzę w tej sprawie skonsultować się z ortopedą, gdyż to oni zajmują się leczeniem tychże zmian. Najskuteczniejszym sposobem pozbycia się ganglionu jest zabiegowe usunięcie guzka. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marek
a jest jakaś inna możliwość usunięcia go ?? bo mi też się takie coś dziś zrobiło ale na palcu środkowym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Tak jak napisałem najskuteczniejszym sposobem pozbycia się ganglionu jest jego zabiegowe usunięcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Łukasz
mam podobny problem ... prawdopodobnie zerwały mi sie sciegna na palcu serdecznym reki i zrosły mi sie z takim zgrubieniem który przy dotyku boli... chodze na rehabilitacje elektrolecznictwo i hydrozabiegi ale nic nie pomagaja jak narazie, co moge jeszcze zrobic zeby owy uraz zlikwidowac? czy operacja jest wskazana ? bardzo prosze o jak najszybsza odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Łukasz
chciałem dodac jeszcze ze narosl nie jest ruchoma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia
witam, mam podobny problem dziś wyczułam ruchoma kulkę pod skóra palca środkowego. Bardzo się boję bo przeczytałam kilka artykułów na ten temat. Czy to jest groźne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość agnieszka
??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.