Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość monia

Płat tarczycy niejednorodny z ogniskami o echogeniczności

Rekomendowane odpowiedzi

Gość monia
Witam Zostalam skierowana na usg tarczycy, gdyż TSH mam 0.05 Proszę o pomoc w interpretacji wyniku choć po minie Pani która robiła usg wnioskować mogę że coś jest nie tak płat prawy 29x29x52 obj. 24,4 ml płat lewy 26x27x51 obj. 18 ml grubość 0,7 płat prawy niejednorodny z kiloma ogniskami o echogeniczności śr do 7 mm oraz o wymiarach 19x25 plat lewy ze zmienami oniskowymi śr. do 17 mm oraz o wymiarach 35x24 mm dodatkowo w ogniskach zwapnienia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Poziom TSH świadczy o dużej nadczynności tarczycy. Tarczyca jest powiększona i z dużymi zmianami guzkowymi (nawet powyżej 3 cm). Na pewno wynik trzeba skonsultować z endokrynologiem. Zapewne zadecyduje on o leczeniu operacyjnym. Wcześniej unormowanie poziomu hormonów tarczycy we krwi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość monika
Dziękuję za informację. Zastanawiam się tylko czy czekać na wizytę u endokrynologa czy iść prywatnie? Choć po przeczytaniu odpowiedzi myślę że zdecyduję się na to drugie. Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Pilnie trzeba skontaktować się z endokrynologiem (duża nadczynność)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość monika
w dniu dzisiejszym odebrałam wynik FT4 - 15,38 pomol/ml już tego nie rozumiem proszę o wyjaśnienie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magdalena
Witam Bardzo proszę o interpretacje wyniku USG tarczycy prawy płat tarczycy 3,6 ml lewy płat tarczycy 6,3 ml W obu płatach tarczycy widoczne liczne obszary o obniżonym echu o śr.do 5,6 mm o cechach torbieli koloidalnych.W płacie lewym niejednorodna struktura o wym.7,4x7,1 mm.Obrysy obu płatów gładkie.Ruchomość połykowa obu płatów zachowana.W obrębcie szyi nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych.Ślinianki przyuszne i podżuchwowe jednorodne,symetryczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.