Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Justyna

Rak pęcherzykowy oksyfilny tarczycy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Justyna
Mam pytanie odnośnie dalszego leczenia i rokowania w postawionej diagnozie-rak pęcherzykowy oksyfilny śr.4,5 cm z ogniskowym naciekaniem i przekroczeniem własnej torebki oraz licznymi zatorami komórek raka w naczyniach krwionośnych.torebka narządowa bez nacieku raka.Bardzo proszę o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Podstawą leczenia takiego raka jest całkowite wycięcie tarczycy z wycięciem węzłów chłonnych. Leczeniem uzupełniającym jest leczenie jodem promieniotwórczym. Najlepiej zgłosić się do ośrodka specjalistycznego. Rokowanie jest lepsze u osób młodszych i kiedy nowotwór nienacieka tkanki otaczające.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość justyna
dziękuję za odpowiedz....mam 38 lat to chyba mogę powiedzieć o tym lepszym rokowaniu....mam nadzieję,mam usunięty tylko jeden płat tarczycy i czekam na leczeniem jodem,jeszcze raz dziękuję za szybką odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość teresica
stwierdzono u mnie tumor oxyphilicus czy to oksyfilny guzekm mam dodatkowo haschimoto, nacieki limfaytczne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość teresica
czy jest to wynik z biopsji jednoznaczny czy nie i czy obowiązkowa operacja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.