Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja przetoki po ropniu odbytu


Gość Gosia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych. Moja historia trwała 9 miesięcy, od momentu złej diagnozy i próby leczenia antybiotykami do samej operacji. Wszyscy co cierpią na tą straszną chorobę, radzę nie zwlekać i iść do "fachowców" w dziedzinie proktologii. Tylko właściwą diagnozą i operacyjnie można to wyleczyć. Ja mogę polecić dr.Babickiego przyjmuje w Gdańsku ,w szpitalu MSWiA. Bardzo dobry lekarz, dbający o dobro pacjentaz dobierając najlepszą metodę leczenia. Tylko operacja gwarancją wyleczenia, zwlekanie pogarsza sytuację co później komplikuje leczenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam 35 lat i jestem po operacji usunięcia przetoki którą miałem 2 dni temu.

Wyglądało to następująco:

1 dzień przyjęcie na oddział chirurgii + kilka badań

2 dzień od samego rana na czczo byłem, około godziny 14.00 zabrali mnie z sali na operację. Dostałem znieczulenie podpajęczynówkowe w kręgosłup i po chwili nie czułem absolutnie nic od pasa w dół, trochę dziwne uczucie bo nawet palcem u stopy nie można drgnąć. Następnie pan doktor zaczął operację i po około 30 minutach wszystko było zrobione.  Jestem pozytywnie zaskoczony że praktycznie nic nie boli, oczywiście czuję dyskomfort przy siadaniu czy chodzeniu ale to normalne. Pielęgniarki codziennie kilkukrotnie pytają mnie czy chce coś przeciwbólowego ale za każdym razem mówię że nic nie potrzebuje bo czuję się bardzo dobrze:-) Jeżeli chodzi o gojenie rany to goi się ładnie.

Personel szpitala jest bardzo miły i uśmiechnięty.

Operację usunięcia przetoki miałem wykonaną w szpitalu w Jędrzejowie woj. świętokrzyskie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Zmagam również się z problemem przetoki, po samoistnym pęknięciu bolesnego wielkiego ropnia (pół roku temu) Rozpoznanie po badaniu USG przetoka przezzwieraczowa tylnia z retencją i ubytkiem/ uszkodzeniem zwieracza. Czy ktoś miał podobnie?

Obecnie jestem przed wizytą po wykonaniu USG i dokładnym rozpoznaniu choroby... Czy u Was również wydzielina ropna była tak duża, że opatrunek non stop, inaczej przemaka bielizna i ubranie? Oprócz sączącej się ropy, wyczuwalne zgrubienie przy pośladku, raz większe raz mniejsze, tak samo z bólem...

Od 3 tygodni stosuję terapię ziołami, poprawy nie zauważyłam...

Najbardziej martwi mnie to uszkodzenie zwieracza, doktor wykonujący USG powiedział, że przetoka wyrządziła mi wielką krzywdę... Czy ktoś miał również taki przypadek? Co dalej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ludziska, 

Mam 36 lat. Ogólnie leczę się na dolegliwości okoloodbytowe ok 10 lat. Zaczęło się od leczenia hemoroidów, później najprawdopodobniej na skutek dużego zaparcia powstała szczelina. Leczyłem ją farmakologicznie ok pół roku ale podobno leczenie się powiodło a rana była zasklepiona. Jednak dyskomfort w łazience towarzyszył mi z różnym natężeniem przez cały czas... Postanowiłem udać się do innego lekarza prywatnie - diagnoza hemoroidy i propozycja ostrzeliwania hemoroidów. Dwa dni przed zabiegiem pękła mi szczelina i w dniu "zabiegu" nastąpiła zmiana diagnozy. Sprawdzone przy pomocy USG - rozpoznanie przetoka podśluzowa. Najogólniej pod "wyleczoną" szczeliną miałem mieć jakąś małą przetokę. Po tym rozpoznaniu czekałem ok 4 miesiące na operację. Jestem 9 dni po operacji. Operacja wyglądała tak jak opisywaliście. Ogólnie żadnego bólu. Po operacji dowiedziałem się od lekarza, że podczas zabiegu okazało się jeszcze, że mam też drugą przetokę (również została "zrobiona") - przetoka miedzyzwieraczowa ślepa zewnętrznie. Ogólnie nie mam dużego bólu ale martwi mnie pieczenie/ból odbytu na jego "krawędzi" i duże napięcie zwieracza. Czy to normalne objawy? 

Na pewno będę się denerwował do momentu uzyskania badań histopatologicznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×