Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość jacu

Czy posiadam po takim zabiegu śledzionę?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jacu
Cyt: śledziona z wielomiejscowymi pęknięciami.Szypułę naczyniową śledziony podwiązano.Śledzionę amputowano.do czasu implacji jej fragmentów umieszczono ja w letnim roztworze0.9% NaCl. Fragmenty śledziony pozbawione torebki wszczepiono w siec. Oper. Usuniecie pękniętej śledziony. Wszczepienie fragmentów śledziony w sieć. Drenaż jamy otrzewnowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Tak to stan po usunięciu śledziony. Fragmenty śledziony zostały wszczepione w sieć, w jamie brzusznej (sposób zachowania funkcji sledziony przez organizm).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jacu
Dziękuję za odp. Jeszcze małe pytanie czy po usunięciu tej śledziony a potem wszczepienie jej fragmentów w sieć będzie *ona * widoczna na badaniu USG lub jej część???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Prawdopodobnie wszczepy nie będą widoczne w USG, gdyż są bardzo małe (około 1 cm3 średnicy).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jacu
Obecnie mam 31lat wiec sporo czasu już minęło od wypadku na zdrowie nie narzekam.Więc jak Pan sądzi Doktorze czy słusznie mnie zdyskwalifikowała Wojskowa Komisja Lekarska paragrafem 58 p2 - POOPERACYJNY BRAK ŚLEDZIONY kat A lub D oczywiście wstawili mi D czy słusznie? Aczkolwiek mogli wstawić A. Oczywiście resztę badań przeszedłem bez zarzutu łącznie ze sprawnościowymi.Czy warto w tej sprawie jeszcze powalczyć t.z odwołać się??? Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.