Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Piotr

Bolesność uciskowa w okolicy guzka łonowego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotr
Mam 23 lata. Moje pytanie dotyczy przyczyny bólu w prawej pachwinie (bolesność uciskowa w okolicy guzka łonowego bez objawów towarzyszących), który pojawił się u mnie dziś nad ranem. Nie jest to ból, który przeszkadza mi w wykonywaniu jakichkolwiek czynności manualnych. Typ bólu mógłbym określić jako *ledwo zauważalny-towarzyszący w tle*(odczuwam to miejsce dopiero przy gwałtowniejszych ruchach), jednakże gdy już ucisnę to miejsce odczuwam dość intensywny, kłujący ból. Nie przenoszę ciężkich ciężarów, nie biorę leków, jestem sprawny fizycznie, gram w koszykówkę i ćwiczę na siłowni od czasu do czasu (bez dużych obciążeń - aktualnie mam 2-tygodniową przerwę). W dniu pojawienia się bólu udałem się do lekarza. Po wstępnych oględzinach, pobraniu krwi i moczu, nie stwierdzono w wynikach niczego niepokojącego. Podano mi zastrzyk przeciwbólowy, zalecono branie 3x1 tabl. środków przeciwbólowych w razie bólu i odesłano do domu. Martwi mnie to trochę, gdyż naczytałem się troszkę o przepuklinach pachwinowych i nigdy wcześniej nie doświadczyłem czegoś podobnego. Może przyczyna bólu leży całkowicie gdzie indziej? Bardzo prosiłbym o pomoc w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Piotr
Rozumiem, ale w takim razie co to może być? Czy to jakieś zapalenie etc? Czy powinienem iść z tym do lekarza, czy poczekać aż samo przejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Może to tylko naderwany mięsień, przeciążony lub początkowe stadium przepukliny pachwinowej. Najlepiej na spokojnie skonsultuj się z chirurgiem ogólnym. Odpocznij na kilka dni od sportu - zobaczysz czy ból nie ustapi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.