Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból pod łopatką


Gość kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Hej kochani! Trzyma mnie tak od tygodnia.Ból pod lewą piersią,z tyłu w lewej łopatce i lewa ręka.Bylam przerażona,że to może zawał, lekarz rodzinny zlecił EKg, wyszło dobrze, osłuchał i stwierdził,że to może cytuje * nerwoból, a może od kręgosłupa, a może coś z barkiem,bo jakoś strzyka* i przepisał Nimesil, stwierdzając,ze pewnie przejdzie.Lekarze!!! Ale nie przechodzi,jestem przerażona coraz bardziej,boje się,że to może coś z płucami, albo z piersią.Wasze wypowiedzi troche mnie uspokoiły.Moze to fakktycznie nerwobóle, ostatnio żyję w ciągłym stresie. Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje Wam bardzo za ten blog. Bo ja wlasnie tez szukalam na odpowiedz na moje bole za lewa lopatka, przerazona juz nie lada bylam od kilku dni. Ale pocieszyliscie mnie bo zyje w ciaglym stresie i zawsze cos dzwigam a po za tym mam stojacy tryb pracy . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóle pod łopatkami, które mam podobnie w odstępach około półrocznych, i które trwają od 2 dni do około 3 tygodni są, według mojego rozeznania, spowodowane sytuacjami napięcia, stresu, wykonywania czynności w tej samej pozycji. Wywołane są najczęściej ściągnięciem włókien i zesztywnieniem mięśni przyczepnych po obydwu stronach kręgosłupa. Istnieje wiele metod radzenia sobie z tego typu bólami poza metodami farmakologicznymi. Jedną z nich jest masaż punktowy (w warunkach domowych można go wykonać za pomocą ołówka, lub pisaka o zaokrąglonej końcówce), który polega na delikatnym a potem coraz mocniejszym uciskaniu bolącego miejsca bez odrywania narzędzia (ok.20 sek). Ucisk należy wykonywać ostrożnie oddychając przy tym regularnie. Idealnie jeśli może wykonać go ktoś, kto ma do tego kwalifikacje. Samemu można również wykorzystać go przy pomocy piłeczki kauczukowej. Należy wówczas położyć się na twardym podłożu i umieścić piłeczkę pod bolące miejsce. Uciskać zależnie od nasilenia bólu. Polecam także terapię igiełkową wykonywaną w Centrum Terapii Manualnej w Sierosławiu pod Poznaniem, gdzie leczy się tego typu schorzenia. Dla ambitnych polecam cudowne ćwiczenia jogi. Wymagają nieco więcej czasu, ale znakomicie rozciągają zastygłe ścięgna. Pomagam sobie w ten sposób od ponad dwóch lat i zauważyłam, że okres bólu wyraźnie się skrócił, a są okresy, gdy zupełnie znika. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pamela TUBB, Rzeszów

KRĘGOSŁUP. Ćwiczenia eliminujące BÓL. BH.46. MOTTO: KAŻDY z nas, jeśli boli go KRĘGOSŁUP, to myśli zaraz o lekach tzw. przeciwbólowych. Nic bardziej mylnego. Powinniśmy zwyczajnie ćwiczyć mięśnie utrzymujące kręgosłup w prawidłowym pionie tzw. MIĘŚNIE OKOŁO KRĘGOSŁUPOWE, a problem oddalamy. Ćwiczenia, takie jeśli wykonujemy 15-20 minut, we własnym łóżku, 1 x w tygodniu, to wyniki tych ćwiczeń nas zaskakują, ponieważ mamy lepszą kondycję i większą ogólną sprawność całego organizmu Dużo większą. Eliminujemy też* zaparcia jednocześnie uzyskując na stałe tzw. klasyczny PŁASKI brzuch. Należy tylko przeczytać i zrealizować samemu opisy, pod zdjęciami ćwiczącego modela. Rozdział Nr 33 w książce* pt_______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku. Dobrze jest też w trakcie ćwiczeń dociążyć się obciążnikami, lecz tylko takimi o ciężarze 500 gram. Mężczyznom poprawią się torsy, a dziewczynom talie. A więc ćwiczenia czas zacząć !! Ostanie słowo, co oczywiste należy zawsze do naszego lekarza rodzinnego. WAŻNE: Tabele produktów wg tzw. INDEKSU ŻYWIENIOWEGO, tj. IŻ produktu* pomogą nam we właściwej ocenie, przy realnym doborze pokarmów dla nas biologicznie prawidłowych. Tabele te, opracowali naukowcy z instytutu o nazwie* IRL KRAKÓW. CHLEB typu KR-IRL: Stanowi aktualnie o silnym* układzie immunologicznym, organizmu człowieka. Dostarcza ogrom energii eliminującej głód dlatego* iż GLUKOZA naturalna w nim zawarta, stabilizuje poziom cukru we krwi, na ok. 4-5 godzin !! tzw. NISKIE węglowodany, tj. do 26% wzrostu. Złe to, WYSOKIE węglowodany, tj. od 26,01% wzrostu. Podnoszą poziom cukru po spożyciu zbyt wysoko stymulując otyłość, również cukrzycę typu 2. To kłopot, że nie kupisz tego chleba, nikt go nie piecze, nikt na nim nie zarabia, ale samemu upiec WARTO !! KONKLUZJA finalna: Ilość żywności należy bezwzględnie dostosować do trybu życia, czyli zapotrzebowania energetycznego własnego organizmu. Najistotniejszym stabilizatorem wyrównywania braków energii u człowieka jest bez wątpienia tzw. CHLEB typu KR-IRL. Wskazana jest także zasadotwórcza cytryna ok. 2,5-4 sztuk/24h. Sok z cytryny neutralizuje kwasowość soków trawiennych pustego żołądka zmniejszając łaknienie. R E F L E K S J A: INDEKS ŻYWIENIOWY, a* INDEKS GLIKEMICZNY, to dwa różne spojrzenia na realia przyrodnicze. IŻ* to identyfikacja ewolucyjnych dokonań przyrody. IG* to marketing, obłuda i biznes. Zobacz też* GLUKOZA naturalna, wg: IRL KRAKÓW. Książka, pt._______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku. Wydanie drugie: zaktualizowane i uzupełnione. ** Skrót adresu strony w Internecie_______: MAGDALIRL ADRES_______: http://www.magdalirl.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie .Weszłam naforum ponieważ dzisiaj strasznie boli mnie w okolicach lewej łopatki ,nie wiem skąd to się bierze nigdy wcześniej mnie coś takiego nie spodkało .Ulgę przynosi mi tylko leżenie na plecach.Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc coś doradzić będę niezmiernie wdzięczna.Serdecznie pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Ja mam ból pod prawą łopatką od prawie dwoch lat na poczatku wystepowal tylko na jakis czas teraz mam go codziennie :/ utrunia mi to troche codzienne funkcjonowanie bo trudno jest mi sie skupic na nauce a jest teraz dla mnie wazna poniewaz zdaje w tym roku mature. Na poczatku narzekalam na ten bol ale teraz staram sie z nim zyc. osobiscie tazke uwazam ze przyczyna jest stres. szczerze mowiac na mnie wszelkie leki odstresowujace dzialaja nasennie takze przetalam ich uzywac bo nie bylabyl w stanie juz normalnie funkcjomnowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj problem zostal zdiagnozowany jako Costochondritis, albo raczej Zespol Tietzego czyli okresowe stany zapalne chrzastki laczacej zebra z kregoslupem. Bol jest niesamowity, u mnie pod lewa lopatka w kierunku kregoslupa piersiowego, trudno oddychac, poruszac reka, obracac sie w lozku. Mialam ze 4 takie ostre epizody co kilka lat. Zwykle przechodzi po paru tugodniach ale biore leki przeciwzapalne Celebrex i przeciwbolowe Panadine Forte. Mieszkam w Australii to i inne nazwy lekow, ale dolegliwosci te same. Zanim mi postawili taka diagnoze to zawsze bylam traktowana jako osoba do sprawdzenia czy to nie zawal serca, na kardiologii...Zycze lepszego zdrowia :-) Acha mlodzi ludzie maja costochondritis, a po 40-tce Tietze*s Syndrom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy cierpiacy,nie czytalam wszystkiego ale tzw nerwobol przeszywajacy na wylot pod lopatka jest od skrzywienia kregoslupa. mam to samo,a stan mojego kregoslupa wola o pomste do nieba. wystarczy aby doswiadczony fizjoterapeuta nastawil kregi,oczywiscie trzeba tez cwiczyc i po klopocie. nerwobol bierze sie stad ze kreg uciska na jakis nerw i z reguly tabletki nic tu nie pomoga... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałam takie problemy przez długie siedzenie w pracy przy biurku. Jakiś czas temu zainwestowałam w fotel ergonomiczny (zamawiałam przez internet na ergomax.pl) i przyznam, że nareszcie wstając po 8 godzinach nie czuje bólu :) Wszystkim, którzy mają pracę siedzącą gorąco polecam. Warto zainwestować i w końcu móc normalnie funkcjonować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie boli prawy bark od 10 dni a teraz pod prawą łopatka.Ból nie krępuje ruchów ale jest odczuwalny.Lekarzy nie lubię i tak nic mądrego nie powiedzą,u nich jak w toto lotku- trafią albo nie.Poczekam jeszcze, może przejdzie (na kogoś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez mam bol pod prawa lopatka jest to bol klujacy przechodzacy w bol tepy zmagam sie z tym juz 3 lata bylam u roznych specjalistow ,mialam rozne zabiegi fizykoterapeutyczne ,biore leki p.bolowe , mam zestaw cwiczen ale to wszystko pomaga na krotko.musze brac leki p.bolowe.moze ktos mi doradzi na usmierzenia bolu bo nie chce brac lekow p bolowych j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardzo boli pod prawą łopatką mam 16lat pracuję na roli i czasami przy podnoszeniu np worka 50kg bul jest nie do zniesienia tak jakby mi ktoś wbijał szpilkę pomóżcie mi... byłem u lekarza rodzinnego i co 3antybiotyki a to gówno mi pomaga... Pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 28 lat i zaczęło się u mnie rok temu tępym bólem w plecach pod lewą łopatką, takim dziwnym,jakby mi coś tam przeszkadzało,niezależnie od pozycji ciała,czasem na wdechu,czasem na wydechu..Zbiegło się to w czasie z faktem iż rozpoczęłam pracę siedzącą za biurkiem. Byłam u lekarza i powiedział mi że to ból tkanki okołokręgosłupowej. Ogólne badania(2m-ce temu) wyszły mi ok,OB 9 ,to chyba dobrze. Ale ok tygodnia temu ból ten stał się silniejszy,pojawia się przy mocnym wdechu a także skręcie ciała w prawo. Do tego ciągle mi się odbija i pobolewa mnie w podbrzuszu,j a w prawej nodze czuję takie uczucie gorąca. Od dawna również ( od 15 roku życia) pobolewa mnie serce na tle nerwicowym podobno.Co mi jest? Mam lęk przed śmiercią,ciągle o tym myślę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo ból pod lewą łopatką, odczuwalny jest przy schylaniu lub skręcaniu tułowia, byłam u lekarzy stwierdzili, że to może być powód mojej dyskopatii ale nic nie pomaga muszę z tym żyć bałam się że to coś poważnego ale widzę że macie podobnie i też uważam, że jednak ten ból może być powodem stresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem .Ból pod lewa łopatką u mnie utrzymuje sie od 1,5 roku . Raz boli mocniej raz slabiej .Ale bóle odczuwam co dziennie. Na rehabilitacje chodze co drugi miesiac. Leki mi za bardzo nie pomagaja..Nie raz na ten bol juz nie mam sił. Ale trzeba pracować.A mam 35 lat. A gdzie dalej . Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak leczycie ból pod łopatką. Mi doskwiera ból pod lewa łopatką.Jakie leki bierzecie żevy pomogło. Bol praktycznie utrzymuje sie cały dzień raz mocniej raz slabiej. Ćwiczenia robie ale za bardzo mi nie pomaga. Jakie leki bierzecie aby ból zniknął.Szukam pomocy.Jak wy sobie z tym bolem radzicie POMOCY*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od wczoraj męczy mnie ból. Najpierw odczuwałam go pod lewą pachą wzdłuż żeber, a dzisiaj od rana czuję go pod lewą łopatką.ból nie jest ciągły tylko taki *chwytający*..w zeszłym roku miałam gastroskopię i usg więc to chyba raczej raczej nie ma związku z układem pokarmowym.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialam to samo co wy, leki mi już nie chciały pomagac. Pomógł mi rezonator biofotonowy minimedic. Poprawiło mi się. Na rehabilitację chodziłam, ale dalej bolało. Dobrze, że sobie to urządzenie kupiłam. Nie wiem co by było, gdybym go nie miała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szanowni państwo, pierwsze- leczenie zębów- żadnych zgnilaków, drugie leczenie żołądka- gastroskopia, likwidacja bakterii helicobakter pyroli, trzecie lamblioza, cysty lamblii, czwarte robaczyca, likwidacja pasożytów, dobrym lekiem jest zentel, poczytajcie sobie o pasożytach co one nie mogą igzie ich ni ema , sa wszędzie od mózgu aż po kostki, miałem problemy i z łopatką i z sercem po zentelu czuję się bardzo dobrze, z poważaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie poczytałam Wasze wypowiedzi..bo mąż od tygodnia skarży się na ból w prawej łopatce , przy oddychaniu przechodzący z przodu do prawej piersi na wylot..a wcześniej przez 2 tygodnie miał taką pracę na stojąco przy stole z głową pochyloną w dół..czy to mogło być przyczyną naciągniecie mięśni kręgosłupa? wczoraj zażył przeciwbólowy-Opokan ale niezawiele pomógł...dzis wieczorem wziął ponownie...co jeszcze polecacie?pozdrawiam Blanka.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Ja od dwóch miesięcy mam bóle w lewej łopatce i też boję sie iść z tym do lekarza.Czytając Wasze posty myślę że mogą to być nerwobóle ponieważ od 5 miesięcy żyję w ogromnym stresie bo mój syn zachorował na raka (jego leczenie przynosi efekty i idzie ku dobremu )i może to jest z tym związane.Ból ten jest trudno określić nie jest mocny i czasem mam wrażenie jakby coś mi tam przeszkadzało.Trochę ulgi przynosi mi gdy jestem w ruchu i dużo używam lewej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) miałem ten sam problem miałem kucie pod lewą i prawą łopatką i ten problem występował u mnie około 6 miesięcy, wyleczyłem to w bardzo prosty sposób i nigdy już nie wróciło.Kupcie sobie siemie lniane takie w ziarenkach litra wody i dwie stołowe łyżki siemia lnianego i gotować to przez 15 minut i to będzie podobne do kisielu i pijcie to przez cały dzień, jak będzie to bardzo gęste to dolewajcie sobie wody przegotowanej:)moje leczenie trwało koło tygodnia, a mojej mamy koło trzech dni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból pod łopatką – co może oznaczać?

Ze względu na rozbudowaną etiologię i fakt, że ból może być wywołany czynnikami zupełnie niezwiązanymi z układem kostno-mięśniowym, przyczynę czasem ciężko stwierdzić. Nierzadko droga diagnostyczna jest długa, a pacjenci są zmuszeni odwiedzić nawet kilku lekarzy i fizjoterapeutów, by w końcu uzyskać skuteczną pomoc i odczuć wyraźne efekty.

Poniżej przedstawimy schorzenia i możliwe przyczyny wywołujące ból pod łopatką.

 

Źródło: Centrum KORE

Edytowane przez Radek 1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×