Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Krzysiek

Uciskając brzuch można nabawić się przepukliny?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek
Witam. Jakiś czas temu miałem robione badanie palpacyjne brzucha, konkretnie chodziło o obmacanie jelita grubego. Po takim badaniu sam zacząłem sobie tak sprawdzać jelito przez uciskanie dosyć mocno powłok brzusznych. Ciągle się obawiałem, że coś mam w brzuchu. Potrfiłem nawet sprawdzać w ten sposób po kilka razy na dzień. Czy w ten sposób mogłem się nabawić jakiegoś rozerwania czegoś (przepuklina) w brzuchu? od tego czasu czasem mnie pobolewa w tych miejscach co najbardziej uciskałem. Byłem potem 2 x na USG, któe nic nie wykazało. Pisze o tym USG, bo jeśli miałbym coś rozerwane to USG to by wykazało??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Od takiego samobadania nie dojdzie do uszkodzenia powłok brzusznych. USG prawdopodobnie pokazałoby zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krzysiek
Dziękuję heamophilus. A potrafisz wyjaśnić dlaczego mnie teraz pobolewa w tych miejscach? Czasem ten ból *wchodzi* głęboko w brzuch.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Być może to tylko samoistny nerwoból - bez żadnej patologii morfologicznej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Cezar
może to tak jak w/w nerwoból albo mięsień który od nacisku po prostu może zaboleć... W każdym bądź razie badanie palpacyjne najbezpieczniej wykona chirurg/ lekarz ogólny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.