Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Paweł Elbląg

Miedniczka nerki prawej rozdęta z brzeznym zakontrastowaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł Elbląg
Witam, rok po usunieciu lewego jadra bylem na tomografii komputerowej, czy moglbym sie dowiedziec wiecej na ten temat z opisu ? Prosze o odpowiedz bo mam watpliwosci. Wątroba o jednorodenj densyjności z widocznym w obrebie 4 segmentu drobnym najprawdopodobniej zwapnieniem, wzmaciajacym sie po kontrascie. Peczerzek zółciowy cienkościenny, drogi zólciowe nieposzerzone. Trzustka, śledziona w normie. Nerki o jednoczasowym wzmocnieniu kontrastowym.Miedniczka nerki prawej rozdęta z brzeznym zakontrastowaniem. Moczowod prawy nie ulegl zakontrastowaniu, nieposzerzony. Nadnercza w normie. Gruczoł krokowy w normie. Widoczne drobne węzły chlonne wewnatrzotrzewnowe do wielkosci 7x5 mm. Uwidoczniony układ kostny w normie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Trudno mi oceniać to badanie nie znając poprzedniego (myślę, że miał Pan wcześniej robione TK). Najbardziej niepokoi zastój moczu w nerce prawej spowodowany zapewne utrudnionym odpływem moczu na poziomie początku moczowodu - to wymaga pilnej interwencji urologicznej (pilna konsultacja) Zmiana w wątrobie raczej jest łagodna o typie zwapnienia (może po miejscowym zapaleniu) Węzły chłonne wewnątrzotrzewnowe nieznacznie powiększone, niecharakterystycznie dla przerzutu (wtedy węzły chłonne zewnątrzotrzewnowe). Być może to też jakiś odczyn na stan zapalny jelit (np. w przeszłości). Trzeba ten wynik oczywiście skonsultować z onkologiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pawel Elblag
Dziekuje za odpowiedz w poniedziałek mam wizyte. A czy mozna cos powiedziec na temat *Miedniczka nerki prawej rozdęta z brzeznym zakontrastowaniem*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
To właśnie świadczy o utrudnionym odpływie moczu (mocz nie odpływa z nerki do pęcherza)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.