Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Sebastian

Podejrzenie rozrostu papilarnego tarczycy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sebastian
Przypadkowo robiac badanie usg tętnic dogłowowych zdiagnozowano u mnie guzka tarczycy. Wyniki kolejnego usg i biobsji nic mi nie mowią a wizyta u endo doiero we wrzesniu. Moze wasze doswiadczenie i znajomosc tematu troche mnie uspokoja. Wynik usg Płat prawy 1,7x1,7x4,5 lewy 1,6x1,5x4,6 Cieśń 0,4 cm Tarczyca niepowiększona. Echogeniczność i struktura miąższu w normie. Prawy płat bez zmian. W lewym płacie guzek hypoechogenny z mikrozwapnieniami wm 1x0,9x1,3. Przepływy miąższowe nieznamienne, nie są wzmożone. Okoliczne wezły chlonne bez zmian. teraz wynik biobsji : liczne rozproszone grupy oraz pojedyńcze płaty tyreocytow z widoczną anizonukleozą oraz ogniskowym pofałdowaniem błony jądrowej(grooves), miejscami formujący struktury papilarne. Obraz cytologiczny budzi podejrzenia rozrostu papilarnego tarczycy. Mam nadzieje ze ktos mi to wytłumaczy w miare przystepny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Taki opis wskazuje na podejrzenie zmiany nowotworowej (podejrzenie raka typu brodawkowatego) - wskazane leczenie operacyjne. Radzę wcześniej udać sie z tym wynikiem na konsultację do endokrynologa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sebastian
Dziekuje za szybka odpowiedz. Czy mam rozumiec ze inne typy raka np pecherzykowaty, anaplastyczny sa raczej wykluczone??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Bardzo małe prawdopodobieństwo, że to właśnie taki typy raka jak Pan pisze wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sebastian
Jeszcze raz dziekuje za szybkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.