Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja usunięcia dolnej części szyjki macicy i rekonstrukcja szyjki macicy oraz usunięcie węzłów chłonnych w jamie brzusznej


Gość Marzena

Rekomendowane odpowiedzi

Byłam operowana trzy tygodnie temu usunięto mi nowotwór który znajdował się w dolnej części szyjki macicy, usunięto 2.5cm szyjki macicy poczym ją zrekonstruowano oraz zostały usunięte znajdujące się w pobliżu węzły chłonne była to długa i bardzo zkomplikowana operacja. Miałam cięcie podobne jak wcześniej przy cięciu cesarskim(tzw. kosmetyczne) lecz nieco dłuższe około 27cm. Operacja odbył się w Ireland ponieważ tu mieszkam i ze względów bariery językowej nie wiem prawie NIC, a mam coraz więcej nurtujących mnie pytań. Proszę mi powiedzieć czy powinnam nosić pas ściągający aby nie mieć przepukliny? Jeśli tak to kiedy zacząć go nosić i jak długo? w okolicach powstającej blizny skura jast zdrętwiała a sama blizna boli czy to normalne? Po jakim okresie mogę planować dziecko? Jak długo może trwać powrót do zdrowia ponieważ nadal mam problemy z poruszaniem się? Ile mogę podnieś aby się nie nadwyrężać? Po jakim okresie mogę wrócić do pracy dodam tylko że mam ciężką fizyczną pracę? Co mogę robić a czego powinnam unikać aby wrócić szybko do zdrowia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam być poddana zabiegowi kosmetycznemu na szyjce macicy ,ze wzgledu na nadrzerke i obniżenie, piszesz że mieszkasz w Irlandi własnie ja też mieszkam w Irlandi i chciałabym zapytać czy tutaj nie ma problemu z takim zabiegiem i jak jest brane to pod uwage ?Życze Ci szybkiego powrotu do zdrowia i pracy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Basia nic się nie martw opieka lekarska jest tu fantastyczna operował mnie bardzo dobry lekarz operacja trwała ok.6 godzin. Od momętu gdy się dowiedziałam że mam nowotwór do operacji upłyneło 2 tygodnie i co był dlamnie nie lada zaskoczeniem lekarz który mnie operował następnego dnia szedł na urlop, a następnie kilka dni póżniej mimo urlopu przyszedł się ze mną zobaczyć czy wszystko jest u mnie w pożądku. Nie ma żadnych komplikacji jestem nadal pod opieką lekarską i na ostatniej kontroli dowiedziałam się że po roku będe mogła planować ciąże. Bardzo się cieszę że byłam tu operowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz cię Basiu troszkę postraszę!!! ja też miałam nadrzerkę zaledwie 3mm, usuneli mi nadrzerkę na badaniu mikroskopowym po 2 tygodniach miałam dostać wyniki do domu ale po zbadaniu wycinku wezwano mnie do szpitala.mam nadzieję że ty nigdy nie będziesz miała takiego wyniku. nie bój się operacji ona tylko przyniesie zmiany na dobre!!! z kąd jesteś? powodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia. dbaj o siebie*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×