Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja pęcherzyka metodą tradycyjną i problem z nerką w 25 tyg. ciaży


Gość Dorota

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w 23 tyg. ciąży, miałam bardzo silne ataki kolki pęcherzyka żółciowego za 12 dni mam mieć operacje (usuniecie pęcherzyka metoda tradycyjną). Chciałabym wiedzieć jakie konsekwencje względem mnie i dziecka może mieć ta operacja i czy jest bezpieczna dla mojego dzidziusia. Dodam że, mam jeszcze wodonercze prawostronne i jakieś zmiany w nerkach mogące odpowiadać złogom. Czy problemy z nerką mogą wpłynąć na operacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do powikłań znieczulenia (które nader rzadko występują) wypowie się najlepiej przed zabiegiem sam anestezjolog. Mnie trudno przewidywać jak znieczulenie (bo ono ma główny wpływ negatywny na stan Pani zdrowia i płodu, a nie sama operacja – powikłania standardowe np. krwawienie, zropienie rany itp.) wpłynie na zdrowie Pani i płodu. Nie znam szczegółowo Pani stanu klinicznego ani wyników badań laboratoryjnych, aby móc cokolwiek więcej napisać. Po przyjęciu do szpitala będzie miała Pani wykonaną pełną diagnostykę przedoperacyjną i na jej podstawie będzie można wysnuć jakieś wnioski co do zagrożeń w czasie zabiegu. Bezpieczniejsze jest wykonywanie takiego zabiegu tak jak w Pani przypadku w trzecim trymestrze ciąży. Na pewno negatywny wpływ na przebieg zabiegu i znieczulenie może mieć dysfunkcja prawej nerki. Lekarze wytłumaczą Pani w szpitalu po badaniu i otrzymaniu wyników co konkretnie może Pani zagrażać w czasie zabiegu i znieczulenia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×