Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość weronika .

Głęboka lewostronna skolioza kręgosłupa lędźwiowego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość weronika .
Witam ,chciała prosic o ocene wyniku rtg ,Kregosłupa L-S i rtg Kolan Mam 41 lat ,,rtg robiłam poniewaz kolano jakby sie zblokowalo i nie mogłam go zginac ,, a rtg,kregosłupa -poniewaz 5lat temu mialam zmianny i chciałam sprawdzic co sie dzieje ,, opis ,zdj kolan przestrzenie stawowe stawów kolanowych zachowane .Na krawedziach nasad kosci tworzacych stawy kolanowe ,na przysrodkowych krawedziach rzepek ,głownie krawedziach dolnych drobne osteofity i podchrzestne sklerotyzacje o charakterze zwyrodnieniowym . Zaostrzenie i wydłuzenia guzków wyniosłosci miedzykłykciowych .Wieksze po stronie prawej ......... zdj ,kregosłupa Głeboka lewostronna skolioza kregosłupa ledzwiowego zrotacja osi długiej i spłyceniem lordozy. Przywezenie przestrzeni miedzykregowej L5-S okołokrazkowe zmiany wytwórcze to rtg.objawy dyskopati na tym poziomie . Na krawedziach bocznych i przednich trzonów kregów ledzwiowych w czesci dolnej osteofity i podchrzestne sklerotyzacje o charakterze zwyrodnieniowym . Niedomkniecie łuków dolnych kregów ledzwiowych ?9. Domyslam sie ze nie wyglada to dobrze ,ale czy to powazne zmianny ,i czy mozna w jakis sposób je spowolnic ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Z tymi wynikami najlepiej udać się bezpośrednio do ortopedy. Trudno powiedzieć czy zmiany te są wskazaniem do zabiegu czy leczenia zachowawczego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.