Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz pęcherzykowy tarczycy


Gość maunka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Choruję od kwietnia , mam swierdzoną niedoczynnosc hashimoto ,biorę Euthyrox N 75 moje ostatnie wyniki: TSH- 1,830 /norma 0,400 FT4 [wynik 1.18, norma (0.8 - 1.9)] FT3 [wynik 3.25, norma (1.8 - 4.2)] wynik usg- guz na prawym płacie tarczycy 2,6 cm ,wynik biopsji -guz pęcherzykowy ,tyreocyty w układach pęcherzykowych. Czy to jest groźny guz ? Czy konieczna jest operacja ,czy jest może inny sposób na wyleczenie ? Czy powinnam zażywac jakieś witaminy ,jeśli tak to jakie ? lekarz nic mi nie doradził. Narazie jest na urlopie a ja strasznie się boję . Proszę o odpowiedź Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poczekać na weryfikację wyniku przez lekarza prowadzącego. Guz jest duży, a guz pęcherzykowy jest wskazaniem leczenia operacyjnego (podejrzenie raka). Patrz artykuł: http://www.oncology.pl/pokaz.php?artykul=27&dzial=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jestem już po operacji , guz został wycięty i prawy płat tarczycy z cieśnią Pobrane tkanki i narządy : 1.Tarczyca płat prawy z guzem 2.Tarczyca poza guzem Rozpoznanie patomorfologiczne : 1.Adenoma folliculare Diameter 3,5x3x2,5 cm 2.Thyreoditis lymphocytica. Bardzo proszę o przetłumaczenie . Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maunka, mam pytanie - czy miałaś powiększone węzły chłonne? Ja mam generalnie sytuację podobną jak Ty wtedy, tylko guzek mniejszy ale za to nieco powiększone węzły chłonne (zęby zdrowe, badania krwi nie wskazują na żaden stan zapalny) i się zastanawiam czy te węzły przemawiają za złośliwością mojego nowotworu czy nie... Lekarze każą mi czekać na operacje i badanie histopatologiczne i jakby w ogóle ignorowali te węzły:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! W październiku zdiagnozowano u mnie guz na tarczycy. Badania wykazały, ze ma on 2 cm, a wynik biopsji: guzek pęcherzykowy bez możliwości określenia charakteru biologicznego. Izolowane płaciki i grupy z tyreocytów o jadrach nieco polimorficznych, w większości z delikatnymi jąderkami, a gdzieniegdzie również z przejaśnieniami chromatyny. W tle krew - brak koloidu. .Czy ktos mógłby powiedzieć czego sie spodziewać? Czekam na operacje, ale chcę sie jak najszybciej dowiedzieć co to jest i wertuje strony wirtualne w poszukiwaniu informacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×