Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Renata

W tarczycy kilka drobnych litych, hipoechogenicznych zmian

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Renata
Witam Zrobiłam dzisiaj USG i mam wyniki: Tarczyca dwupłatowa położona typowo, płat prawy ma wielkość ok. 49x17x15 mm, plat lewy ok. 40x15x14mm. W obu płatach po kilka drobnych litych, hipoechogenicznych zmian średnicy 2-3mm. Największa zmiana ma średnicę 4mm położona jest w płacie lewym. Regionalne węzły chłonne nie powiększone. A wniosek: to drobne lite zmiany ogniskowe tarczycy. Mam też wynik TSH - 1,880 Ft4 1,14 p -ciała anty TPO - <5,0 p-ciała anty TG 73,1 Poniewaz planuje ciążę proszę o wiadomość czy te wyniki wstępnie wyglądaja dobrze.Dziekuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Opis tarczycy wskazuje na wole drobnoguzkowe tarczycy. Niewielkie Podwyższenie antyTG (raczej mało istotne) może świadczyć patrz: http://www.laboratoria24.pl/lab/_badania.php/id/148 Wynika z tego, że ma Pani prawidłowy poziom hormonów tarczycy. Decyzję o dalszym leczeniu (zapewne hormonoterapia) podejmie endokrynolog.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.