Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Asia

Zwapnienia tarczycy o prawidłowym unaczynieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Asia
Proszę mi powiedzieć co mogą oznaczać pojedyńcze zwapnienia o wym 6x6x6 o prawidłowym unaczynieniu.Czy powinnam się martwić proszę o odp .Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Ale gdzie te zwapnienia, w jakim badaniu, z jakiego powodu zalecone???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Asia
USG tarczycy Płat prawy o wymiarach:18x20x54mm i zawiera w części środkowo-dolnej ognisko budowy nieco hipoechogeniczne zawierające pojedyńcze zwapnienia o wym: 6x6x6(o prawidłowym unaczynieniu) Płat lewy o wym:16x17x52mm i zawiera w środkowo-powierzchniowej części podobną zmianę o wym.5x6x6mm.Cieśń o grubości 5mm.Poza opisanymi zmianami struktura miąższu jest niejednorodna i zawiera liczne hipoechogeniczne obszary o śred.do 4mm.W badaniu Doppler tarczyca wykazuje prawidłowe przepływy krwi.Węzły chłonne szyjne niepowiększone.Tak wygląda cały opis czy powinnam się martwić??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Z reguły bardzo małe zwapnienia, drobne, rozsiane są podejrzane o proces nowotworowy. Zwapnienia pojedyncze duże jak w tym przypadku raczej wskazują na przebyty w tym rejonie proces zapalny (zejście tego procesu). Oczywiście decyzję w sprawie dalszego postępowania powinien podjąć endokrynolog. Guzki są dość duże więc mogą wymagać wykonania biopsji cienkoigłowej z analizą cytologiczną materiału.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Asia
Dziękuje za odp a biopsję cienkoigłową wykonuje się w jakim celu żeby wykluczyć podejrzenie nowotworu?? i czy mogę pójść na operację usunięcia tarczycy??Lekarza mam dopiero za 2 tygodnie więc się trochę martwie.Proszę o odp.Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mariola
ludzie nie bojcie sie operacji ,jak musicie nie zwlekajcie .ja jestem po operacji tarczycy i wola ..takze byly doze gozy i okazalo sie ze nie zlosliwe aale trzeba kontrolowac.czym wczesniej tym bezpieczniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.