Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina w kresie białej


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

6 miesięcy temu urodziłam pierwsze dziecko.W niedługim czasie po powrocie do domu zauważyłam górkę między pępkiem a mostkiem.Lekarz stwierdził u mnie przepuklinę w kresie białej i zalecił operację.Moim problemem jest to,że karmię dziecko piersią i chciałabym to kontynuować conajmniej do roku.Nie wiem jednak czy mogę poczekać z operacją czy lepiej zrezygnować z karmienia piersią a poddać się zabiegowi.Gdybym zdecydowała się na operację to niewiem ile później muszę unikać dzwigania dziecka, boję się że może się przepuklina powtórzyć.Dodam, że ostatnio coraz częsciej ta przepuklina sprawia mi ból.Ulgę przynosi mi pas brzuszny, który noszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy osobiście udać się do lekarza i skonsultować konieczność wykonania operacji naprawczej (co uzależnione jest też od wielkości przepukliny). Ryzykiem takiej przepukliny jest możliwość jej uwięźnięcia. Wtedy jest konieczna natychmiastowa operacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi Pani przestawać karmić, aby móc się zoperować. Na czas pobytu w szpitalu będzie Pani odciągać sobie mleko, a jak Pani wróci do domu zacznie Pani karmić dziecko normalnie. Pobyt w szpitalu to 3-4 doby. Jeśli przepuklina przynosi dolegliwości bólowe nie ma na co czekać, trzeba ją zoperować. 2-3 miesięcy po zabiegu będzie można swobodnie nosić dziecko na rękach (o tym zadecyduje chirurg, który będzie Panią operował).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×