Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Maria

Badanie MR kręgosłupa L-S. Zniesiona lordoza lędźwiowa.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maria
W 2000 roku ustalono rozpoznanie: *Prolapsus incomletus subligamentalis lateroparamedianus sinister nuclei pulposi L4-L5.* Przeprowadzono u mnie operację kręgosłupa, a w wypisie ze szpitala odnotowano: *Zastosowano leczenie: *Discoidectomia L4-L5 per fenestrationem sinistram*. Potem sanatorium i leki przeciwbólowe. Badanie KT kręgosłupa L-S (z 2005 roku): *Zniesiona lordoza lędźwiowa. Przestrzeń mk L3-L4 - zwężona z objawem próżni. Centralno-lewoboczna protruzja krążka mk na głębokość 4mm z uciskiem na worek oponowy. Przestrzeń mk L4-L5 - zwężona. Płytki graniczne nierówne. Centralne uwypuklenie krążka mk na głębokość 4mm z uciskiem na worek oponowy. Przestrzeń mk L5-S1 - centralna przepuklina jądra miażdżystego na głębokość 7mm ze znacznym uciskiem na worek oponowy.* Ciągle leki przeciwbólowe + uspakajające. Badanie MR kręgosłupa L-S (z 2009 roku): *Badanie wykonano w SE, FSE uzyskując obrazy T1, T2 zależne w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych. Na poziomach L3-S1 obniżenie wysokości tarczy mk z cechami odwodnienia. Na poziomach L3-L4, L5-S1 centralne i obustronnie paramedialne wypukliny krążków mk spłycające zachyłki boczne oraz nieznacznie zwężające otwory mk. Na poziomie L4-L5 widoczna jest centralno-lewoboczna wypuklina krążka międzykręgowego ze spłyceniem zachyłka bocznego i zwężeniem lewego otworu mk (stan po operacji na tym poziomie?, w kanale kręgowym na tym poziomie po stronie lewej niewielkie zrosty). Zmiany zwyrodnieniowe przylegających części trzonów na poziomach L3-S1. Na poziomach S2, S3 torbiele Tarlova wlk do 2 cm.* Bóle w okolicy krzyżowej z promieniowaniem do nóg występują w dalszym ciągu, doszły jeszcze cierpnięcia nóg i rąk, problemy z nietrzymaniem moczu, częste zawroty głowy. I znowu leki przeciwbólowe, uspakająjące, przeciwdepresyjne. Co dzieje się z moim kręgosłupem i moim organizmem, do jakiego lekarza mam się zwrócić, jakiemu leczeniu się poddać, abym mogła w miarę normalnie funkcjonować i pracować. Pracę mam siedzącą, mam 50 lat, mieszkam w miejscowości, gdzie nie ma możliwości kontaktu ze specjalistą. Proszę też o wyjaśnienie wyników badań, co one oznaczają, jak się wyleczyć! Dziękuję bardzo i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Na pewno trzeba skonsultować się z neurochirurgiem. W grę wchodzi zabieg operacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Elżbieta
Najlepiej nie pracować!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krystyna
Musi Cię operować neurochirurg! Nie bój się !.Miałam to samo! 4 miesiące temu miałam operację.Na następny dzień po operacji już można było chodzić.Od tamtej pory czuję się świetnie i zapomniałam co to ból.Mam 61 lat.Wiosną ruszam na rower.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość m
Szukam kontaktu do os. z bólem nogi.Potrzebna OP poprawkowa gdyz pozostały resztki dysku L/s po 2 OP klasycznych mało precyzyjnych. Gdzie poprawiaja enedoskopowo,laparoskopowo? Szukam też os. z wszczepionum rdzeniowym neurostymulatorem p/bólowym.Znam2 pacjentów krórym tylko 20% zmn.bole i dalej sa na silnych lekach Co Wy na to? mail* pannet1@wp.pl czekam bezpośrednio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga
Stwierdzono u mnie lardoze ledzwiowa pogłębiony. Jak to leczyć do jakie lekarza się udać? Mam 24lata. Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość robert
Aga wybierz się do dobrego rehabilitanta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.