Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość fk

Ogniska hypoechogeniczne w tarczycy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fk
Witam mam pytanie proszę o interpretacje wyniku badania USG tarczycy Płat prawy o wymiarach:18x20x54mm i zawiera w części środkowo-dolnej ognisko budowy nieco hipoechogeniczne zawierające pojedyńcze zwapnienia o wym: 6x6x6(o prawidłowym unaczynieniu) Płat lewy o wym:16x17x52mm i zawiera w środkowo-powierzchniowej części podobną zmianę o wym.5x6x6mm.Cieśń o grubości 5mm.Poza opisanymi zmianami struktura miąższu jest niejednorodna i zawiera liczne hipoechogeniczne obszary o śred.do 4mm.W badaniu Doppler tarczyca wykazuje prawidłowe przepływy krwi.Węzły chłonne szyjne niepowiększone.Proszę o pilną odpowiedz .Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Najlepiej porozumieć się jeszcze z endokrynologiem, ale warto wykonać biopsję cienkoigłową podejrzanych zmian. Zwapnienia w przypadku tarczycy należy traktować poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Zmiany hypoechogeniczne z reguły świadczą o istnieniu torbieli lub guzka koloidowego (w tym wypadku bardzo małe *1cm średnicy). Raczej wskazuje to na występowanie zmian łagodnych. Trzeba z tym wynikiem udać się do endokrynologa. Być może celem pogłębienia diagnostyki będzie konieczne wykonanie biopsji cienkoigłowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Trzeba zaznaczyć, że obecność zwapnień &#8211* mikrozwapnienia wymagają diagnostyki w kierunku ewentualnej obecności raka, makrozwapnienia sugerują przebyty stan zapalny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewla

Mama pytanie i ja. Mam 28 lat od 2 lat jestem pod opserwacja endokrynologia. Wczoraj mialam usg. Nadanie tsh jest w normie a nawet dobre jak lekarz powiedzial. W usg wykryro zmiane ogniskowa hypoechogeniczna 11×6 mm. Plat prawy 7,2 ml. Plat lewy 2,5 ml. Cieśń 4mm. W pniedzialek mam biopsje. Czy mam sie o co martwić? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.