Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Basia

Adenocarcinoma G-3 verisimiliter metastaticum - torakochirurgia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Basia
Mam pytanie moja bliska osoba jest po usunięciu fragmentu płuca z guzkiem o srednicy 0,4 cm.Wynik brzmi Adenocarcinoma G-3 verisimiliter metastaticum, markery CK,EMA,CK20(+), Ki67*1% . Co to oznacza? Niedługo zostanie poddana chemioterapi. Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Oznacza to gruczolakoraka 3 stopnia zróżnicowania w skali od 1-3. Prawdopodobnie występują przerzuty. Usunięto podejrzaną zmianę i ze względu na podejrzenie przerzutów zalecono chemioterapię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Basia
Dziękuje za odpowiedź. Mam jeszcze zapytanie czy dobrze rozumien- 3 stopien oznacza naj bardziej złośliwe stadium nowotworu. Bliska mi osoba pięc lat temu miała usunietego guza trzustki czy to znaczy ,że ma teraz przerzuty.Badanie wykazało na dzień dzisiejszy jedynie powiększone więzły chłone wokół trzuski, reszta przewodu pokarmowego w porzątku, wątroba zdrowa.Gdzie najlepiej było by się zgłośić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
3 stopień oznacza słabe zróżnicowanie komórek, są mało dojrzałe czyli bardziej agresywne, szybciej się namnażają. Powiększenie węzłów chłonnych w badaniach obrazowych z dużym prawdopodobieństwem świadczy o przerzutach. Leczeniem powinien zająć się onkolog. W jego gestii leży dalszy sposób postępowania (np. chemioterapia).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Basia
Dziekuje za wyjaśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.