Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Jolanta

Liczne guzki na linii pięt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jolanta
U mojej 15-letniej córki zauważyłam liczne guzki zlokalizowane na linii pięt w obu stopach, szczególnie po wewnętrznej ich stronie. Widoczne są, kiedy stopy przyciśnięte są do podłogi, mają regularny kształt kulek o jasnym odcieniu. Kiedy stopa jest rozluźniona zmiany te nie są wyczuwalne ani widoczne. Wybieram się do lekarza pediatry, ale wykonanie jakich badań sugerowałby Pan Doktor?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Myślę, że wystarczy, gdyż zmiany obejrzy dokładnie lekarz. Trudno mi określić co to jest bez badania bezpośredniego. Może to jakieś tłuszczaki, włókniaki lub jeśli zmiany przebiegają w zakresie ścięgien stopy gangliony. Po badaniu lekarz może od razu odpowie Pani co to jest, a być może zadecyduje o dodatkowych badaniach np. USG lub RTG. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość barbara.tom@interia.pl
Bardzo proszę o podanie diagnozy lekarza - mam tę samą dolegliwość, która wprawdzie nie jest bolesna, ale widoczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Patryk
Pani Jolanto czy wyjaśniła się sprawa z tymi guzkami? Byłbym wdzięczny podanie diagnowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość sylwia
mam dokładnie takie same guzki. też na lini pięt i też w obu stopach. podobnie jak u pani, są widoczne dopiero po przyciśnięciu stopy do podłogi. wygląda to obrzydliwie. czy wie pani już co to jest? będę wdzięczna za odpowiedz,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość moncia
mam to samo byłam u chirurga i powiedział ze on nie wie co to jest wiec do jakiego lekarza mam sie z tym zgłosic niech ktos doradzi niedosyc ze przy zmianie pogody boli to nawet butow na korku nie mozna nosic bo wyglada to strasznie mam juz to trzy lata

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość nata
ja też proszę o odpowiedź. Ostatnio i u mnie sie pojawiły i nie wiem do jakiego lekarza sie udać!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Danka
Dziewczyny, u mnie zauważyłam ten sam objaw, szkoda, ze żadna z was nie napisała co dalej z tym robić, proszę o odpowiedź!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kamila
też mam taki problem już od kilku lat byłam u paru lekarzy ale nikt nie wie co to jest ... niebawem wybieram się to chirurga ponoć jest bardzo dobry może on coś zaradzi jeśli będę miała jakąś konkretną informacje napisze tu o niej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Radek
To są Piezogeniczne guzki stóp tez takie mam jeden nawet około 1cm bardzo widoczne są zwłaszcza przy nacisku jak się stoi czy ktoś to może leczył??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ana
Tak, to piezogeniczne guzki, które mogą występować też na wewnętrznej stronie nadgarsków. Najlepiej wybrać się z tym do dermatologa a później jakaś dobra poradnia chirurgii plastycznej. Jeśli guzki są bolesne można je usunąć chirurgicznie. Chociaż usunęłabym nawet ze względu na to, że wygląda to paskudnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Julia
Są to prawdopodobnie guzki .. też takie mam odkryłam je niedawno i zaczęłam się martwić.. poczytałam w necie i wychodzi na to, ze może być to spowodowane nadwagą , lub obciążeniem, podnoszeniem ciężarów, możliwe ż nawet dietą .. Zaczynają mnie boleć ale jeśli to się nasili powinno się to wyciąć u chirurga.. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dorota
moje dziecko 15 latka ma to samo duzo ich jest i duze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jacek
Czy ktoś już leczył te guzki. Nie ma nigdzie informacji jak się to leczy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia
Rzeczywiście, pojawiły się u mnie po ciąży. Najpierw stopy były opuch ięte i bolące. Może są spowodowane przyrostem wagi, przez co organizm się przeciążył.? Są u dziecka?. Jeśli uprawia sporty, biega czy pływa jak każdy dzieciak i organizm nie obciążony dodatkowym tłuszczem , (który należy zrzucić sportem i odpowiednim zdrowym stylem życia , tj zdrowa dieta , do posiłków mnóstwo warzyw i zdrowe owoce ... ) , może - szczupła to prawdopodobnie szybko urosła lub dźwiga za dużo- proszę zajrzeć na tabelę ile kg takie dziecko może dźwignąć jednorazowo , nie mówiąc o pracy systematycznej . Ale lekarzowi trzeba pokazać. Tam są również węzły chłonne , itd. , zrobiłbym jej ASO... Lekarzem nie jestem, jedynie matką, która od kilku lat na to samo wybiera się do lekarza :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jacek
Nie doczekałem się odpowiedzi na moje pytanie, wiec prawdopodobnie jako pierwszy zdecydowałem się na usunięcie tych guzków. Jestem właśnie po zabiegu , boli , ale da się przeżyć . Zobaczymy jakie będą efekty. Dzisiaj lewa stopa , jeżeli wszystko będzie Ok. usune je z prawej pięty . Pozdrawiam Jacek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dodano
Poszukaj na: http://www.bolimnie.com/galeria-chorob znajdziesz dużo zdjęć jak mogą wyglądać choroby ludzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość asia
jak Wasze guzki? mój 14letni syn ma to na obydwu piętach. Możecie się podzielić informacjami. Asia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kuba

Wszyscy mają guzki, mam i ja! Wyczytałęm gdziesś, że to PIEZOGENICZNE GUZKI STÓP. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gość Justyna

Witam,

Również mam te guzki na piętach. Najciekawsze jest to, że ma je również mój tata i moja 10 letnia córeczka. Wygląda na to, że ta przypadłość jest jest genetyczna. 😞

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Maciek

No i cisza. Każdy to ma (Ja też) i nikt niczego sensownego tu nie napisał:( Jeśli ktoś był u lekarza i ma jakieś info to niech nie zapomni i niech wróci tu i skrobnie kilka rzeczy. Ja zauważyłem je dopiero dwa dni temu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aneta

Tak, są to piezogeniczne guzki, występują gdy stopy są zbyt przeciążone, buty źle dobrane, zła amortyzacja stopy itp. Trzeba się wybrać do ortopodologa, zrobić badanie biomechaniki chodu i najczęściej potrzebne są spersonalizowane wkładki ortopedyczne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.