Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na potylicy


Gość Beata S.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Beata S.

Witam, Od dłuższego czasu (ok.8 mies)mam dziwne odczucie ucisku po lewej części głowy,zauważyłam też że w miejscu ucisku mam powiększone węzły chłonne...dodatkowo drętwieje mi lewa strona twarzy(nie jest to silne drętwienie ale występuje)... do wszystkich tych objawów dochodzi podejrzanie zaczerwienione gardło,które mimo tego nie boli i powiększone *coś*(prawdopodobnie migdał)po lewej stronie gardła oraz zwężone dziurki w nosie,które utrudniają oddychanie. Odczuwam także ból w klatce piersiowej(podobne do uczucia bólu podczas silnego kaszlu)i mocne kołatanie serca. Aktualnie oczekuje na wizytę u neurologa ale już teraz chciałbym przypuszczalnie wiedzieć z czego te objawy mogą wynikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja w dalszum c.. :) chciałam jeszcze dodac ze zlokalizowałam go kilka mies temu ale nie wiem czy był tam wcześniej ale istotną inf jes to iż 3 lata temu będąc w ciązy miałam straszne dolegliwosci zwiazane z wzrokiem min połowiczne widzenie powiżzane z nagłą sennością i utratą pamięci (bardzo często przez pierwsze mies ciązy nawet 5 razy w tyg), chwilowy zanik wzroku, nie wiem czy to ma jakies powiązanie ale z tego co sie orientuje to płat potyliczny ma jakiś zwiazek z wzrokiem. nie chcę się negatywnie nastawiać ale... pragnę jeszcze dodac że po narodzinach dziecka taka te dramatyczne dolegliwości *odezwały* się jeszcze 2 razy raz na wskutek ogromnego stresu na 2dni przed obroną pracy mgr. bardzo proszę o jaką radę albo opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o guzek w okolicy potylicznej to radziłbym w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem. Takie guzki w tej okolicy są zazwyczaj kaszakami. Co do objawów jakie Pani opisuje występujących w czasie ciąży i po niej należy skonsultować się z neurologiem. Zapewne konieczne okaże się wykonanie TK głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×