Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twardy guzek na kciuku


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesięcy na kciuku prawej ręki (od strony zagłębienia między kciukiem a palcem wskazującym) mam twardy guzek, taką kuleczkę, która wydaje się być luźno osadzona pod skórą. Nie jest to bolesne, niemniej przeszkadza mi w domowych czynnościach (odkręcanie pokrywki słoika, cięcie nożyczkami, itp.). Od czasu gdy wyczułam guzek na swoim palcu, czyli kilka miesięcy temu (może ze trzy, cztery), nieznacznie się powiększył, to znaczy na tyle, że jest widoczny. Ma około 8 mm średnicy, no może 1 cm. Czy to jest coś groźnego? Czy należy to wyciąć, a jeśli tak to czy są jakieś inne metody, nie wiem - laser, wypalanie? Czy najpierw należy zrobić punkcję, prześwietlenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Trudno mi określić bez badania bezpośredniego co to może być. W tej lokalizacji może występować ganglion lub włókniak. Są to raczej zmiany niegroźne, jednak podstawowym sposobem ich leczenia jest operacyjne usunięcie i następowe badanie histopatologiczne usuniętego guzka. Nie stosuje się w wypadku takich guzków laseroterapii ani wypalania. Należy z tym problemem udać się bezpośrednio do chirurga, który po badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam chirurgiczne usunięcie takiego guzka. Z mojego doświadczenia trzeba to zrobić wcześnie. Ja z tym chodziłam około 2 lat. Guz się powiększył na tyle, że zaczęłam odczuwać ból i niedokrwienie palca. Nie był to ganglion... Obecnie czekam na wyniki histopatologiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×