Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Piotr

Erosio glandularis epidermisata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotr
Moja mama dostała wyniki badań histopatologicznych i niestety są po łacinie a lekarz prowadzący nie chciał dokładnie wyjaśnić o co chodzi w tej diagnozie. Brzmi ona następująco: Erosio glandularis epidermisata. Dysplasia epithelii paraepidermoidalis maioris gradus et koilecytosis. Fragmenta epithelii paraepidermoidalis cum dysplasia maioris gradus. Fragmenta mucosae cervicis uteri.Endometrium atrophicans et myometrium.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Rozpoznanie na język polski brzmi: Nadżerka gruczołowa naskórkująca. Dysplazja (zaburzenie rozwojowe nabłonka) nabłonka w strukturę naskórkową stopnia dużego i koilecytosis (nie ma takiego słowa łacińskiego). Fragmenty nabłonka naskórkującego z dysplazja stopnia dużego. Fragmenty śluzówki szyjki macicy. Śluzówka macicy zanikowa i mięśniówka macicy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mm
Witam. Co oznacza taki wynik badań: Erosio gladularis epithelisata cum inflammatione sine neoplasmate. Pseudoleukoplakia. Z góry Dziekuje!:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Nadżerka gruczołowa naskórkująca z zapaleniem bez nowotworu. Rzekome rogowacenie białe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość 18 lat
Witam !Dostałam wynik po łacinie ale nie wiem dokońca co on oznacza więc prosze o pomoc . Co oznacza EROSIO PARTIM EPIDERMISATA SINE DYSPLASIA. oraz mam napisane prawidłowa błona śluzowa kanału szyjki macicy oraz drobny oderwany fragment nabłonka paraepidermoidalnego z cechami dysplazji małego stopnia. PROSZE O POMOC. !!! jak spotkałam się z lekarzem i rozmawialiśmy o tym nie zrozumiałam połowy z tego co on do mnie mówił bo byłam tak zdenerwowana .. mam równierz wirusa HPV i teraz czekam na wynik jakiej odmiany jest ten wirus... :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość renata
Witam serdecznie , co oznacza ten wynik? epidermisatio portionis vaginalis cervicis uteri. Koilocytosiis et dysplasia epithelii praepidermoidalis focalis minoris gradus.endometrium cum signis scretionis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość edyta
witam proszę o odpowiedz co oznacza taki wynik cervicitis et endocervicitis chronica gradu magno ,erosio gladularis, erosio vera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość magda
witam dostałam wynik po lacinie i nie wiem co on oznacza czy mogla bym sie dowiedziec brzmi ona tak : Erosio epidermisata Koilocytosis - signum infectionis virusalis Endocervix normalis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tom
erosio glandularis epidermisata ACANTHOSIS et koilocytosis epithelii paraepidermoidalis czy ktoś mógłby mi pomóc w rozszyfrowaniu tego powyższego wyniku... proszę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agniecha.
prosze o napisanie co oznacza: Endometrium patrim cum signis secretionis. Fragmenta endocervicis et myometrii sine neoplasmate.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Żaneta
Witam .Proszę o przetłumaczenie wypisu ze szpitala.Rozpoznanie:Dysplasia colli uteri gradu magno. Serdecznie dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ANNA
witam czy mogę prosic o przetłumaczenie wyniku erosio vera colli-uteri cum inflammatione.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Medicus
Witaj! Rozpoznanie brzmi: Erosio vera colli uteri cum inflammatione - Nadżerka prawdziwa szyjki macicy ze stanem zapalnym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ZOYA
witam,prosze o interpretacje wyniku: 1.status normalis 2.erosio glandularis cystica partim epidermiststa 3.erosio glandularis. cin3 focalis lat 34 2 dzieci ( 15 lat, 2,5 roku. 15 lat temy wypalana nadżerka po pierwszym porodize . porodu naturalne ) dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Klaudia
Witam. Bardzo proszę o przetłumaczenie wyniku badań: Egzocervicitis chronica maioris gradu. Egzocervicitis chronica ninoris gradu. Zgóry bardzo dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Czarna
Witam. Prosila bym o przetłumaczenie mi tych wyników. Ectropion (erosio glandularis cum epidermisatione ). Endometrium phasis proliferationis ( subphasis tarda), fragmenta parva endocervicis normalis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.