Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Małgorzata

Carcinoma papillare glandulae thyreoideae

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata
Rozpoznanie BACC płata prawego tarczycy *Krew, brak koloidu oraz grupy i drobne płaty komórek nabłonka pęch. pęcherzykowego. W niektórych komórkach obecne wakuole śródjądrowe oraz wgłobienia błony jądrowej. Obraz najbardziej odpowiada carcinoma papillare glandulae thyreoideae*. Czy to jest coś bardzo groźnego? Jakie mogą być rokowania leczenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
W wyniku biopsji cienkoigłowej istnieje podejrzenie występowania w guzku raka brodawkowatego gruczołu tarczowego. Trzeba pilnie udać się z tym wynikiem do endokrynologa. On zapewne skieruje na leczenie operacyjne (usunięcie tarczycy). Dalsze leczenie i rokowanie będzie uzależnione od wyniku badania histopatologicznego usuniętej tarczycy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dorota
Bardzo proszę o znterpretowanie wyniku biopsji tarczycy - Observatio quoad carcinoma papillare glandulae thyreoideae? Został mi wyznaczony termin operacji i jest to dopiero za dwa miesiące czy to nie jest za późno? Czy mogę tyle czekać? Proszę o odp. Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość klara
to wynik Tu lobii dex glandulae thyroideae to wynik mojej biopsji prosze mi napisac co to oznacza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.