Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Joanna

Guzki i torbiele tarczycy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Joanna
Witam serdecznie, mam 28 lat, jestem w trakcie badań dot.wykrycia przyczyn nieprawidłowego funkcjonowania tarczycy. Jestem załamana, przedwczoraj miałam badanie USG tarczycy, które wykazało (cytuję): *Cieśń grubości 5mm. Płat prawy o wymiarach 17x17x42. Płat lewy o wymiarach 16x15x40mm. Tarczyca w całości niejednorodna, o mieszanej echogeniczności, z obecnością hypoechogenicznych guzków średnicy do 5mm w płacie prawym oraz do 11mm w płacie lewym. Ponadto w płacie lewym drobna torbiel średnicy około 5mm.* Chciałbym się dowiedzieć czegoś na temat tych guzków i torbieli. Bardzo mnie to wszystko martwi. Chciałabym mieć dziecko,a wiem, że teraz nie powinnam. Po jakim okresie mogłabym zajść w ciążę? Nadmienię, iż mój wynik hTSH wynosi: 0,005 uIU/mL, Natomiast Free T4: 1,45ng/dL, FT3: 3,78 pg/mL. Wizytę u endokrynologa mam za kilka tygodni, dlatego bardzo proszę choć w paru słowach powiedzieć, czy moje wyniki mocno odchodzą od normy? Co to są i czy są bardzo groźne torbiele i hypoechogeniczne guzki? Co to znaczy, że tarczyca w całości jest niejednorodna, o mieszanej echogeniczności?(Czy to źle?) Czy mogę czekać aż 2 miesiące na wizytę u endokrynologa? I przede wszystkim czy można całkowicie wyleczyć tarczyce przy moich wynikach? Pozdrawiam serdecznie, Joanna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość EWA
mam torbielatarczycy ma 27 16mm czeka mnie biopsja czy to powarzne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jola
witam prosze sie nie martwic wyniki nie sa zle tarczyca jest w nadczynnosci ale nie duzej mozliwe ze przez te guzki bedzie pani mogla miec dzieci ja choruje na tarczyce juz ponad 5 lat i tez mam guzka pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.