Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Anna

Zrost opłucnowo-osierdziowy przy zarysie serca

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anna
Mam wykonany rtg klatki piersiowej, z którego wynika ,że : płuca bez zmian miąższowych.Serce w granicach normy.Po stronie lewej widoczny przy lewym dolnym zarysu serca najprawdopodobniej zrost opłucnowo- osierdziowy.Przepona lewa nieco uniesiona do góry. Śródpiersie nieco przesunięte po stronie lewej. W związku z powyzszym mam pytanie do Pana Doktora czy tym wynikiem badania muszę się niepokoić? Proszę o pilną odp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Z tego wynika, że są to niewielkie zmiany pozapalne w lewej opłucnej w formie zrostu. Opis nie wskazuje na nic niepokojącego. Z tyt wynikiem oczywiście trzeba skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość xx
witam.zrost opłucno osierdziowy na zarysie serca trzeba operowac, czy zagraża życiu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Nie ma potrzeby operacji takiego stanu. Taki stan nie powoduje z reguły żadnych zaburzeń klinicznych. To po prostu tak jakby blizna po przebytym zapaleniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Halina 63 lat
Mam rtg pluc, i bardzo mnie niepokoi wynik.Wneki serca szersze naczyniowo.luk aorty miazdzycowo wysycony, zrost osierdziowy na lewym na lewym obrysie serca.prosze o odpowiedz i bardzo sie debnerwuje tym wynkiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.