Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Mikołaj

Nerwiakowłókniak pod paznokciem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mikołaj
Witam, Mam zdiagnozowanego nerwiakowłókniaka pod paznokciem palucha stopy. Paluch jest przez to większy i często but jest za ciasny. Nerwiak prawdopodobnie powstał na skutek wrastania paznokcia oraz ucisku. Kilka lat temu przeszedłem zabieg usunięcia tej narośli. Niestety bardzo szybko nerwiak się odnowił i jest taki jak przedtem. W trakcie gojenia miejsce często musiałem sparować azotanem srebra żeby się zbytnio nie rozrósł. Czy jest jakaś metoda walki z tą chorobą? Może zamrożenie częściowe pozwoliłoby zmiejszyć go tak żeby nie wystawał zpod paznokcia? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Obawiam się, że jedyną metodą jest w tym wypadku zabieg chirurgiczny. Nie ma lekarstwa skutecznego w leczeniu nerwiakowłókniaków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość beniu
czesc, ja mam podobnie tylko ze mi to wycinali juz 2 razy za drugim razem czyscili od kosci pod narkoza, mam nawet zdjecie. A niedawno zaowazylem ze znow rosnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość beniu
aha mi tez sie wrastal paznokiec... a jesli ty miales to wycinane kilka lat temu to jak ci sie to w bucie miesci, nie rosnie ci to wieksze??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.