Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zakrzywiony pęcherzyk żółciowy i podwyższone próby wątrobowe


Gość Kamila Z.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamila Z.

Witam. Mam pewien problem ale zacznę od początku. W czasie ciąży w 35tyg zachorowałam na cholestazę ciężarnych. Po trafieniu do szpitala moje próby wątrobowe miały wynik ponad. Leczenie szybko na mnie podziałało, leżałam w szpitalu tylko miesiąc. Po porodzie brałam tabletki antykoncepcyjne, które jak się później okazało powodują u mnie podwyższenie prób wątrobowych. Dostałam skierowanie na usg jamy brzusznej i właśnie wtedy okazało się, że mam zakrzywiony pęcherzyk. Przed ciążą nie było z nim problemów, ale teraz jak tylko biorę jakieś antybiotyki, albo jakieś inne silniejsze leki to od razu podwyższają mi się te próby wątrobowe, a białka oczu robią się żółtawe. Mam problemy z cerą, dlatego chciałabym brać tabletki antykoncepcyjne, ale niestety nie mogę, tak samo jak nie mogę brać antybiotyku na tą cerę.. Chciałabym też mieć drugie dziecko, ale pierwsze jeszcze nie chodzi do przedszkola (ma 2 latka) i gdybym znowu miała cholestazę (a będę miała ją na 100%) i leżałabym w szpitalu to nie miałabym z kim zostawić synka.. Tak więc same problemy z tym pęcherzykiem :( I tutaj mam kilka pytań - czy kwalifikuje się on do wycięcia? Ile czasu po wycięciu mogę zajść w ciążę? I czy w ogóle wycięcie tego pęcherzyka rozwiąże te wszystkie problemy? (szczególnie chodzi mi o cholestazę w ciąży). Będę bardzo wdzięczna za wyczerpująca odpowiedź. Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×