Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Magdalena

Podwyższone gromadzenie się radioznacznika po usunięciu tarczycy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magdalena
Jestem po całkowitej resekcji tarczycy oraz węzłów chłonnych po prawej stronie szyi z powodu raka brodawkowatego. Przebyłam leczenie 131 I. W scyntygrafii całego ciała nie stwierdzono gromadzenia się radioznacznika. Jednak w scyntygrafii szyi stwierdzono podwyższone gromadzenie radioznacznika w loży po wyoperowanej tarczycy w rzucie płata prawego i piramidowego. Co to oznacza i jakie niesie za sobą implikacje Dziękuję za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Takie podwyższenie gromadzenia radioznacznika świadczy o występowaniu w tych miejscach tkanki gruczołu tarczowego co może wymagać dodatkowego leczenia np. dodatkowego cyklu podaży J131 celem wyelminowania tej tkanki. O tym jednak musi zadecydować onkolog prowadzący znający całokształt kliniczny i leczniczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Irena
Mam podobną sytuację.Wczoraj wróciłam do domu po leczeniu radiojodem J131 i w scyntygrafii stwierdzono gromadzenie się radioznacnika w loży płatów bocznych tarczycy, obszar większej aktywności w lozy płata prawego (po usunięciu całkowitym tarcycy i węzłów chłonnych bocznych -prawych szjnych). Mam wyznaczony termin w czerwcu 2013 r. następnej terapii J131.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Helena
Właśnie wróciłam z leczenia jodem 131-1 i w wypisie jest zapis: w scyntygrafii poterapeutycznej szyi stwierdza się selektywne gromadzenie radioznacznika w loży płatów bocznych tarczycy a w scyntygrafii całego ciała nie stwierdza się selektywnego gromadzenie radioznacznika i w : inne umiejscowienia: nie stwierdza się patologicznego gromadzenia radioznacznika. Co to oznacza? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.