Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

W tarczycy lekko hyperechogenny twór guzkowy


Gość Jolanta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jolanta

Dzień dobry.18lat temu miałam operowaną tarczycę.Od paru lat jestem leczona euthyroxem z powodu niedoczynności.Moje aktualne usg: Stan po częściowej strumektomii,kikuty P-14,5 x 9 x 32,5 L-10,5 x 13 x20,5 Odrost zwłaszcza prawego płata tarczycy.Zarysy płatów nierówne,b.nieregularne lewego kikuta.Oba kikuty obniżonej echogeniczności. W prawym kikucie wydziela się lekko hyperechogenny twór guzkowy śred.11mm.W lewym kikucie izoechogenne twory z delikatną otoczką hypoechogenną,twory śred.6 mm,7,5 mm i 8 mm. Bocznie od lewego kikuta owalny hypoechogenny węzeł chłonny dług.ok.6mm,węzeł z zatoką niecharakterystyczny. Bardzo żle się czuję mam zawroty głowy i szumy uszne,do tego spondyloze szyjną wielopoziomową.,czy taki obraz tarczycy nie jest przeciwwskazaniem do operacji kregosłupa szyjnego. Mam 50 lat,jestem kobietą.Bardzo proszę o odpowiedż.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Pani jest w eutyreozie to znaczy Pani poziomy hormonów są w normie czyli TSH i fT4 to może być Pani operowana. Radzę oczywiście skonsultować ten wynik USG z endokrynologiem. Byc może będzie konieczna biopsja zmian w tarczycy i/lub węzła chłonnego. O tym musi zadecydować endokrynolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarysy płatów nieco nie równe , echo miąższu obu płatów obniżone. W obu płatach wydzielają się izoechogenne twory z otoczką hypoechogenną śred. w prawym płacie od 6 do 9,5mm, w lewym płacie śred.7 do 8mm.Unaczynienie płatów wzmożone ,naczynia modeluj ą się na guzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×