Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Małe guzki w okolicach pachwin


Gość Renata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 21 lat.wczoraj zauważyłam u siebie w okolicach pachwin po prawej stronie 4 małe guzki normalnie ich nie widać ale sa wyczuwalne palcami(takie jak małe chrząsyki) a jeden przy dotykaniu bardzo boli.Martwie sie czy to coś powarznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie pozapalnie zmienione węzły chłonne pachwinowe. Ten bolący guzek to zapewne węzeł chłonny w odczynie zapalnym. Jeśli dolegliwości bólowe nie ustapią w przeciągu 2-3 dni zgłoś się do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa miesiace temu w pachwinie zauwazylam guzek , niestey z czasem zrobil sie wiekszy , a ostatnio wyczulam *nastepny*W ciagu dnia nie przeszkadza mi zupelnie , kompletnie go nie czuje , natomiast przy lekkim ucisku bol pojawia sie odrazu.Bardzo prosze o odpowiedz , czy moze to okazac sie grozne , czy moze to byc zwykly tluszczak lub cos podobnego.Nie wiem czy to ma jakies znaczenie , ale zaczelam tez miec nieregularne miesiaczki.Dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Carolca82

Ja mam jeden guz laczacy pachwine z pochwa . Chirurg za granica stwierdzil ,ze to cysta ,czyli torbiel . (wezly chlonne ) Mam to juz 2 tygodnie .Przy pierwszej wizycie wypisali mi masc, Gentamicina e Betametasone ,plyn do plukania BETADINE . I plukac jeszcze do tego gruba sola w bidecie . Po dwoch dniach mam sie stawic u ginekologa ,bez wzgledu na to ,czy guz sie zmniejszy czy nie . Wizyta jest konieczna . Prawdopodobnie czeka mnie zabieg chirurgiczny . Ale jeszcze dwa dni moze bog da ,ze sie sam wchlonie . Do tego mam antybiotyk i licze na to ,ze wszystko skaczy sie tak jak sie i zaczelo . Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych . Zycze szybkiego powrotu do zdrowia *) Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam co najmniej cztery guzki w lewej pachwinie. Są to kulki o regularnych krztałtach, od dawien dawna, dosłownie odkąd pamiętam. Guzki są twarde, wyczuwalne pod delikatnym dotykiem. Wcale nie bolesne. Nie ma powodu do lęków nerwusy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×